Të gjitha lajmet

LICENSIMI

Ekipet e licensuara për garat ndërkombëtare

BOROZANI / G.P

Ekipet e licensuara për garat ndërkombëtare

11 Maj, 2018 @10:24

Pas konferencës së sotme për shtyp, Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar për klubet që kanë arritur të përmbushin të gjitha kriteret e licensimit për garat evropiane.

Drita, Gjilani, Prishtina, Liria, Trepça ’89 e Llapi janë skuadrat që kanë arritur të licensohen, derisa janë refuzuar Drenica, Flamurtari, Feronikeli dhe Vëllaznimi.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Siç dihet, dy skuadrat që do ta përfaqësojnë Kosovën në Evropë në sezonin e ardhshëm do të jenë Drita e Prishtina, pavarësisht çfarë ndodhë në garën për titull apo në Kupë, pasi që në njërën anë këto dy skuadrat i kanë siguruar dy vendet e para, e në anën tjetër Vëllaznimi, kundërshtari i Prishtinës në finale të Kupës, nuk ka arritur të licensohet.

Gjatë javëve të ardhshme pritet të kuptohet se cila prej Dritës e Prishtinës do të luajë në Europa League, e cila në Champions League.

JAVA E PARAFUNDIT

A do të mbyllet sot gara për titull?

Foto: fcprishtina.com

11 Maj, 2018 @10:20

Tri ndeshje nga xhiroja e parafundit e edicionit të sivjetëm të...

WAYNE ROONEY

Largohet nga Evertoni!

10 Maj, 2018 @22:00

Njëri ndër lojtarët më të mirë anglez, Wayne Rooney, është...

WEST HAM - UNITED

United vulos vendin e dytë

Foto: premierleague.com

10 Maj, 2018 @21:37

Me barazim pa gola ka përfunduar takimi mes West Ham Unitedit dhe...

CARLOS CARVALHAL

Swansea mbetet pa trajner

10 Maj, 2018 @21:33

Humbja në shtëpi nga Southampton mbrëmë, bashkë me barazimin e...

ARDA TURAN

16 ndeshje suspendim për Ardën

Foto: fantatik/fb

10 Maj, 2018 @21:25

I huazuari nga Barcelona te Istanbul Basaksehir, Arda Turan, është...

KUPA E TURQISË

Akhisar befason Fenerin, fiton Kupën!

Foto: fanatik/fb

10 Maj, 2018 @20:57

Arritje historike nga ekipi i drejtuar nga Okan Buruk, derisa...

VENDIMI I KOMISIONIT

Prishtina dënohet me 1 mijë euro

Fotot: prishtinafc.com

10 Maj, 2018 @17:42

Komisioni Disiplinor (KD) i Federatës së Futbollit të Kosovës...

CHAMPIONS

Rishpallen kampionë

10 Maj, 2018 @14:59

Boca Juniors duke barazuar 2-2 me skuadrën Gimnasia La Plata, një...

JAVA E PARAFUNDIT

A do të mbyllet sot gara për titull?

Foto: fcprishtina.com

11 Maj, 2018 @10:20

Tri ndeshje nga xhiroja e parafundit e edicionit të sivjetëm të...

VENDIMI I KOMISIONIT

Prishtina dënohet me 1 mijë euro

Fotot: prishtinafc.com

10 Maj, 2018 @17:42

Komisioni Disiplinor (KD) i Federatës së Futbollit të Kosovës...

PARA DERBIT

Mungon ndaj Prishtinës

BOROZANI/ A. P.

10 Maj, 2018 @14:36

Liria nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e mesfushorit të...

FFK NJOFTON

Nesër kuptohen të licensuarit

10 Maj, 2018 @11:52

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se nesër...

JAVA E PARAFUNDIT

Terminet e Superligës, a do të gabojnë liderët?

BOROZANI

8 Maj, 2018 @8:14

Fundjavën që vjen, Superliga e Kosovës në futboll e zhvillon...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga