Të gjitha lajmet

KOSOVA ON TOUR

Ekipi i Kosovës niset sot për ndeshje ndaj Austrisë

Ekipi i Kosovës niset sot për ndeshje ndaj Austrisë

14 Korrik, 2017 @5:57

Përfaqësuesja e Kosovës niset sot për në Austri, ndërsa nesër do ta zhvillojë ndeshjen e parë miqësore ndaj Austrisë, nën drejtimin e trajnerit të ri, Brad Greenberg.

Përballja Austria - Kosova zhvillohet në Kapfenberg me fillim në ora 19:00, ndërsa tashmë 14 basketbollistët e gatshëm për ndeshje ndaj austriakëve dihen.

LISTA E KOSOVËS:

Dardan Berisha
Arti Hajdari
Leonard Mekaj
Jaren Sina
Alban Veseli
Urim Zenelaj
Drilon Hajrizi
Samir Zekiqi
Erjon Kastrati
Gëzim Morina
Ergin Grosha
Lis Shoshi
Fisnik Rugova dhe
Granit Rugova.

Kujtojmë, Austria ditë më parë zhvilloi miqësore ndaj Bullgarisë, ku u mposht, 80-66. Njejtë, vitin e kaluar, Bullgaria kishte mposhtur Kosovën brenda dhe jashtë, në kuadër të kualifikimeve për Eurobasket 2017.

MONTRAEL SCOTT

Scott prej Trepçës në Essen të Gjermanisë

13 Korrik, 2017 @16:05

Playmakeri i ekipit të Trepçës në stinorin e kaluar, Montrael...

BLOKOTECHNA

Ekip tjetër i ri në BIBL

BOROZANI/ E. Shkuliqi

13 Korrik, 2017 @15:54

Një ekip i ri nga IRJ Maqedonia ka aplikuar për pjesëmarrje në...

DUELI MIQËSOR

Rivali i Kosovës, mposhtet nga Bullgaria

13 Korrik, 2017 @14:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë në basketboll ka mposhtur rivalin e...

KLEMEN PREPELIC

Slloveni në Paris

13 Korrik, 2017 @13:58

Basketbollisti slloven, që vitin e kaluar luajti kundër Kosovës...

PATRICK COLE

I huaji i tretë, zyrtarizohet te Sigal Prishtina

13 Korrik, 2017 @12:51

Amerikani që mund të luajë në pozitat një dhe dy, Patrick Cole,...

ADRIEN MOERMAN

Prej Darussafakas te Barcelona

12 Korrik, 2017 @15:39

Skuadra e Barcelonës ka vazhduar me përforcime para stinorit të...

LEGJENDA E BASKETBOLLIT

Jordan dëshiron të blejë edhe një skuadër

12 Korrik, 2017 @15:20

Legjenda e basketbollit modern, Michael Jordan, përveç Charlotte...

JOSH ADAMS

Adams nënshkruan me Efesin

12 Korrik, 2017 @13:13

Playmakeri Josh Adams, është anëtar më i ri i Anadolu Efesit të...

EKIP I RI PËR TURKUN E TALENTUAR

Cedi Osman te nënkampioni i NBA-së

12 Korrik, 2017 @13:01

Basketbollisti turk, Cedi Osman, ka arritur marrëveshje me...

JEFF TAYLOR

Real Madrid vazhdon me Taylorin

12 Korrik, 2017 @9:54

Aloja amerikane Jeffery Taylor, ka vazhduar edhe për dy stinorë të...

NGA MAGIC TE CAVS

Cavs zyrtarizon Greenin

12 Korrik, 2017 @8:34

Nënkampioni i NBA-së, Cleveland Cavaliers, ka zyrtarizuar në...

NIKE FIBA WORLD RANKING

Kosova e 96-ta në FIBA renditjen botërore

11 Tetor, 2017 @19:58

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas suksesit të arritur...

DEL VENDIMI I KOMISIONIT

Suspendohet Drilon Hajrizi

BOROZANI/D.S.

5 Tetor, 2017 @12:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar vendimin e...

FRANCA

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

Foto: fiba.com

21 Shtator, 2017 @22:25

Federata e Basketbollit të Francës, ka kërkuar nga FIBA që të...

NGA KONFERENCA

FIBA pranon projektin me 2813 ulëse, nëse bëhet para 2 nëntorit

Foto: FBK

21 Shtator, 2017 @14:51

Këshilltari i Sekretarit Gjeneral të FIBAs, Lubomir Kotleba, në...

ZYRTARE

Kroacia emëron përzgjedhësin e ri

18 Shtator, 2017 @17:50

Pas shkarkimit të Aleksandar Petrovicit, me të cilin Kroacia u...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019