Të gjitha lajmet

SPONSOR

Emër i ri për Ligue 1

Emër i ri për Ligue 1

21 Prill, 2017 @9:03

Elita e futbollit të Francës, tashmë do të ketë emër të zgjeruar në krahasim me këtë stinor. Pas Ligue 2, edhe Ligue 1 ka përfituar sponzorim, duke e shitur emrin për 10 milionë euro.

Tash e tutje do të quhet Ligue 1 Conforama (zinxhir dyqanesh, qendrash tregëtare) dhe kontrata është nënshkruar për tre stinorët e ardhshëm kanë bërë të ditur vetë drejtuesit e Ligue 1.

Ligue 1, cilësohet si liga e pestë më e popullarizuar e futbollit europian.

L1

SHPRESA E KOSOVËS

Loti Celina vazhdon kontratën

Loti Celina/ Foto: godset.no

21 Prill, 2017 @8:41

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Loti Celina, ka...

BESIKTAS-LYON

Penalltitë çojnë Lyonin përpara

20 Prill, 2017 @23:43

Lyon ka arritur të sigurojë gjysmëfinalen e Europa Ligës vetëm...

SCHALKE-AJAX

Ajax ngrin Schalken

20 Prill, 2017 @23:37

Dygolëshe ishte epërsia e Ajaxit nga ndeshja e parë, 2-0. Schalke...

UNITED-ANDERLECHT

Rashford çon Unitedin përpara

20 Prill, 2017 @23:34

Sulmuesi i ri i Manchester Unitedit, Marcus Rashford, ka siguruar...

GENK-CELTA

Celta, gj’finalisti i parë

20 Prill, 2017 @22:56

Skuadra spanjolle, Celta Vigo, është gjysmëfinalisti i parë i...

DELEGIMET PËR XHIRON XXVII

Përcaktohen referët e xhiros XXVII

BOROZANI/A. P.

20 Prill, 2017 @15:29

Një ditë para ndeshjes së parë, janë përcaktuar referët e...

GJYKIMI

Referi i El Clasicos, shpreson në ndeshje me pak gabime

20 Prill, 2017 @15:15

Duke ditur se referimi i sotëm po kritikohet shumë dhe do të ketë...

REAL MADRID

Bale i kthehet stërvitjeve

Foto: realmadrid/facebook

20 Prill, 2017 @14:46

Krahu uellsian i Real Madridit, Gareth Bale, i është kthyer...

DYSHJA E EPËRME

Niklit dënim me të holla, Prishtinës ndalesë shikuesish

BOROZANI/A.P.

20 Prill, 2017 @13:46

Në Vendimin e fundit të KD-së së FFK-së thuhet që Komisioni në...

VENDIMI I KOMISIONIT DISCIPLINOR

Flamurtarit gjobë, 500 euro

20 Prill, 2017 @13:38

Skuadra lidere e Ligës së Parë të Kosovës, Flamurtari, është...

LE PARISIEN

Neymar dhe super-privilegjet e tij

27 Tetor, 2017 @16:49

Përpos çmimit të lartë të transferimit dhe rrogës ‘faraonike’,...

METZ - PSG

Mbappe e nis me gol, Parisi fiton

8 Shtator, 2017 @22:35

Në ndeshjen e tij të parë me Parisin, Kylian Mbappe ka arritur të...

ZYRTARE

Goditja e radhës, Mbappe në Paris!

31 Gusht, 2017 @20:38

Vjen edhe zyrtarizimi! Kylian Mbappe tashmë ka kaluar te PSG-ja....

SERGE AURIER TE TOTTEHAM

Mbrojtësi i PSG-së zyrtarizohet në Londër

Foto: PSG

31 Gusht, 2017 @13:50

Skuadra londineze, Tottenham, ka zyrtarizuar pak më parë prurjen e...

KEITA BALDE DIAO

I kërkuari i ekipeve italiane, zyrtarizohet te Monaco

29 Gusht, 2017 @23:13

Sulmuesi i ri senegalez, Keita Balde Diao, është zyrtarizuar sonte...

Të gjitha lajmet nga Ligue 1