Të gjitha lajmet

LEVANTE - BARCELONA

Enis Bardhi me 2 gola, prishet seria e Barcelonës

Foto: BBC

Enis Bardhi me 2 gola, prishet seria e Barcelonës

13 Maj, 2018 @21:45

Levante
Barcelona
Levante 5 : 4 Barcelona
E.Boateng 9' 30' 49', E.Bardhi 46' 56' P.Coutinho 38' 59' 64', L.Suarez (P) 71'

Estadi Ciutat de València (Valencia)

Edhe pse u mendua se Barcelona do ta përfundonte sezonin 2017/2018 pa asnjë humbje, sidomos pas barazimit në ‘El Clasico’ javën e kaluar, kjo nuk ka ndodhur.

GOLI I PARË I ENIS BARDHIT

Ishte Levante skuadra që ia ‘prishi’ serinë perfekte katalunasve, pas një takimi që kaloi me 9 gola të shënuara, dy hat-tricke dhe shumë emocione, e në fund rezultati përfundimtar ishte 5-4 dhe fitorja i takoi vendasve.

TABELA AKTUALE LA LIGA

2 nga 5 golat e Levantes u shënuan nga Enis Bardhi, ndërsa që të dyja këto ishin supergola.

GOLI I DYTË I ENIS BARDHIT

Gjithsesi, humbja e sontme e Barcelonës nuk ndikon asgjë në titullin kampion, kur dihet që Barcelona veçse e ka siguruar dhe festuar titullin, mirëpo katalunasve sonte iu mohua një sezon historik pa asnjë humbje.

VIDEO GOLI

Supergol i Enis Bardhit ndaj Barçës

13 Maj, 2018 @20:56

Levante është duke e fituar aktualisht Barcelonën 4-1, ndërsa...

LIVERPOOL - BRIGHTON

Rekorderi Salah

13 Maj, 2018 @20:37

Futbollisti egjiptian, Mohamed Salah, ka regjistruar rekord të ri...

TREPÇA - HAJVALIA

Hajvalia dhe Kosova P bien nga Liga e Parë

Foto: Arkiv

13 Maj, 2018 @18:01

Vetëm dy vite më parë ishin nënkampion në Superligë, ndërsa...

FUSHË KOSOVA - KEK

KEK-u siguron Superligën

Foto: KFKKEK/fb

13 Maj, 2018 @17:47

Fitore e madhe e shënuar si mysafir ndaj Fushë Kosovës sot dhe KEK...

VUSHTRRIA-BALLKANI

Ballkani i kthehet Superligës

BOROZANI/A.P.

13 Maj, 2018 @17:37

Luftë e madhe në fushë, për çdo top, por golat nuk erdhën as...

VLLAZNIA - BESA

Besa fiton pas 2 muajve

BOROZANI/A.P.

13 Maj, 2018 @17:16

Kanë rënë edhe matematikisht nga Superliga, mirëpo kjo nuk u...

VIDEO GOLI I DYTË

Bardhi ‘mat’ Ter Stegenit

13 Maj, 2018 @21:03

Levante po avancon aktualisht 5-2 ndaj Barcelonës, ndërsa Enis...

VIDEO GOLI

Supergol i Enis Bardhit ndaj Barçës

13 Maj, 2018 @20:56

Levante është duke e fituar aktualisht Barcelonën 4-1, ndërsa...

5 PËR VIKEND

Fundi i stinorit 17/18

Graph. O. Kraja

12 Maj, 2018 @13:15

Bundesliga Finalja (e shtunë, ora 3e30) Koln duhet të mposht...

ATLETICO APO BARÇA?

Griezzman ende pa koment

10 Maj, 2018 @10:39

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, që po shkëlqen qe...

SEVILLA - REAL

Pas dy barazimeve, humbje

Foto: RealMadrid/fb

9 Maj, 2018 @22:54

Pas barazimit ndaj Bayernit në Ligë të Kampionëve dhe barazimit...

Të gjitha lajmet nga La Liga