Të gjitha lajmet

ATLETICO - REAL

Eufori afatshkurtër e vendasve, Reali s’lejon përmbysje

Foto: Reali feston golin ndaj Atleticos, gol që ia siguron kalimin në finale (Maj 2017)

Eufori afatshkurtër e vendasve, Reali s’lejon përmbysje

10 Maj, 2017 @21:37

Atletico Madrid
Real Madrid
Atletico Madrid 2 : 1 Real Madrid
S.Niguez 12', A.Griezmann (P) 16' Isco 42'

Estadio Vicente Calderon

Juventus vs. Real Madrid!

Kjo do të jetë finalja e sezonit 2016/2017 të Champions League!

Pas fitores 3-0 në ndeshjen e parë në ‘Bernabeu’, Reali i Zidanet korri sukses të përgjithshëm nga të dyja ndeshjet përkundër humbjes sonte, për t’u kualifikuar kështu për në finalen e tretë në 4 sezonet e fundit të Champions Leagues.

Një nismë e fuqishme e ndeshjes nga vendasit e Simeones me 2 gola të shënuara, gola që dhanë shpresë për një rikthim të mundshëm, u ‘shua’ nga goli i Iscos në fundin e pjesës së parë, gol i cili u shënua pas një magjie të francezit Karim Benzema, që dhuroi spektakël me topin në krahun e majtë të sulmit. Më pas, Isco shënoi nga topi i rikthyer nga gjuajtja e gjermanit Kroos.

Në pjesën e dytë, ndeshja ishte më e qetë, me Realin që i duhej vetëm menaxhimi i minutave të mbetur për ta arritur finalen. Gjithashtu, për t’u përmendur është edhe portieri Keylor Navas, i cili reagoi mirë në 2-3 raste të rrezikshme të vendasve dhe nuk lejoi ‘zbutjen’ e rezultatit të përgjithshëm nga të dyja ndeshjet.

Kështu, me rezultat të përgjithshëm 4-1, Reali kalon në finale të Ligës së Kampionëve dhe ka mundësi që të bëhet skuadra e parë që nga viti 1992 (viti në të cilin gara u emërua si Champions League) që e fiton këtë garë 2 vite radhazi.

SKEMA CHAMPIONS LEAGUE

Finalja mes Juventusit e Realit zhvillohet më 3 qershor në Cardiff të Uellsit.


Atletico Madrid vs Real Madrid 2-1 All Goals… par YNWAHD

ATLETICO - REAL

Derbi i Madridit, publikohen formacionet

10 Maj, 2017 @18:39

Janë publikuar formacionet startuese të Atleticos dhe Real Madridit...

VITIA - VËLLAZNIMI

Fitorja e radhës, Vëllaznimi i afrohet Superligës

Foto: Gent Polloshka / Borozani

10 Maj, 2017 @17:49

Një gol i kapitenit Albutrint Morina ishte i mjaftueshëm që...

TREPÇA - DRITA

Trepça nuk dorëzohet, s’lejon fitoren e Dritës

10 Maj, 2017 @17:41

Kanë qenë minutat e fundit të ndeshjes në “Adem Jashari” të...

GJILANI-DRENICA

Haxhimusa gol-show ndaj Drenicës

Foto: prishtinafc.com

10 Maj, 2017 @17:31

Mesfushori sulmues i Gjilanit, Betim Haxhimusa, ka kaluar një pjesë...

HAJVALIA-FERIZAJI

Ferizaji pranë mbijetesës

10 Maj, 2017 @17:24

Fitore shumë e vlefshme për Ferizajin ka ardhur sot në kuadër të...

PRISHTINA-LIRIA

Prishtina nuk fal, Liria rrezikon barazhin

Prishtina duke festuar fitoren sot/ Foto: prishtinafc.com

10 Maj, 2017 @17:20

Prishtina ka ruajtur pozitën e dytë në klasifikim të Superligës...

UEFA SUPER CUP 2020

Tirana përsëri aplikon për Superkupën evropiane

16 Janar, 2018 @20:29

Përmes një njoftimi nga faqja zyrtare e FSHF-së, është bërë e...

KINGSLEY COMAN

Vazhdon edhe Coman

Foto: bayern.de

21 Dhjetor, 2017 @21:55

Bayern pas zyrtarizimit të sulmuesit Sandro Wagner sot, ka bërë...

PAS SHORTIT

Çiftet e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

11 Dhjetor, 2017 @12:16

Në këto momente ka përfunduar shorti i 1/8 së finales në Ligë...

BORUSSIA DORTMUND

Shkarkohet Bosz

Foto: eurosport/getty

10 Dhjetor, 2017 @13:26

Seria e rezultateve të dobëta si në Bundesligë ashtu edhe në...

UEFA ALL COMPETITIONS TOP SCORERS

Pas Cristianos, lojtari i Liburnit te TOP shënuesit e UEFAs

Halim Selmanaj, i dyti në krejt garat e UEFAs për vitin 2017 për golat e shënuara/ Foto: FCDifferdange

8 Dhjetor, 2017 @13:53

Duket e pabesueshme, por në një artikull në faqen zyrtare të...

Të gjitha lajmet nga Champions League