Të gjitha lajmet

EURO U 20 / DIV B

EURO U20, Div. B: Kroacia - Kosova, sot

EURO U20, Div. B: Kroacia - Kosova, sot

Teksti: FBK

14 Korrik, 2017 @5:01

Të premten me fillim nga ora 14:45, Përfaqësuesja U-20 e Kosovës do ta zhvilloj ndeshjen e parë në kuadër të Kampionatit Evropian U-20, Divizioni B që nis më 14 dhe përfundon më 23 korrik në Oradea të Rumanisë.

Kosova është në Grupin D së bashku me Kroacinë, Moldavinë, Irlandën, Portugalinë dhe Hungarinë.

Ndërkaq ndeshjen e dytë në kuadër të grupit, Kosova U-20 do ta zhvilloj më 15 korrik me fillim nga ora 10:45 kundër Moldavisë, kurse një ditë më vonë do të përballet me Irlandën duke filluar nga ora 19:45, kurse më 18 korrik do të ballafaqohet me Hungarinë me fillim nga ora 13:00 dhe me 19 korrik nga ora 19:45 e ka për kundërshtare Portugalinë.

Basketbollistët që përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha llogaritë në ta për në Kampionatin Evropian U-20, Divizioni B janë: Muhamedali Janjeva, Rinor Peci, Egzon Kuci, Dardan Kapiti, Burim Zekiqi, Dion Haxhosaj, Mërgim Jakupi, Edmond Kryeziju, Bardhosh Kelmeni, Ilir Hasani, Gent Shala dhe Valon Bunjaku.

KOSOVA ON TOUR

Ekipi i Kosovës niset sot për ndeshje ndaj Austrisë

14 Korrik, 2017 @4:57

Përfaqësuesja e Kosovës niset sot për në Austri, ndërsa nesër...

MONTRAEL SCOTT

Scott prej Trepçës në Essen të Gjermanisë

13 Korrik, 2017 @15:05

Playmakeri i ekipit të Trepçës në stinorin e kaluar, Montrael...

BLOKOTECHNA

Ekip tjetër i ri në BIBL

BOROZANI/ E. Shkuliqi

13 Korrik, 2017 @14:54

Një ekip i ri nga IRJ Maqedonia ka aplikuar për pjesëmarrje në...

DUELI MIQËSOR

Rivali i Kosovës, mposhtet nga Bullgaria

13 Korrik, 2017 @13:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë në basketboll ka mposhtur rivalin e...

KLEMEN PREPELIC

Slloveni në Paris

13 Korrik, 2017 @12:58

Basketbollisti slloven, që vitin e kaluar luajti kundër Kosovës...

PATRICK COLE

I huaji i tretë, zyrtarizohet te Sigal Prishtina

13 Korrik, 2017 @11:51

Amerikani që mund të luajë në pozitat një dhe dy, Patrick Cole,...

ADRIEN MOERMAN

Prej Darussafakas te Barcelona

12 Korrik, 2017 @14:39

Skuadra e Barcelonës ka vazhduar me përforcime para stinorit të...

LEGJENDA E BASKETBOLLIT

Jordan dëshiron të blejë edhe një skuadër

12 Korrik, 2017 @14:20

Legjenda e basketbollit modern, Michael Jordan, përveç Charlotte...

JOSH ADAMS

Adams nënshkruan me Efesin

12 Korrik, 2017 @12:13

Playmakeri Josh Adams, është anëtar më i ri i Anadolu Efesit të...

EKIP I RI PËR TURKUN E TALENTUAR

Cedi Osman te nënkampioni i NBA-së

12 Korrik, 2017 @12:01

Basketbollisti turk, Cedi Osman, ka arritur marrëveshje me...

FIBA RENDITJA, DHJETOR 2017

Kosova ngritet për 10 pozita

Foto: fiba.basketball

5 Dhjetor, 2017 @8:59

Pas ndeshjeve të para kualifikuese për Kupën e Botës Kina 2019,...

EUROPIANI U18 DIV C

Kosova fiton organizimin e Euro U18 Div C

Foto: FBK

4 Dhjetor, 2017 @11:20

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) e ka fituar të drejtën...

STOJAN IVKOVIC

Ivkovic: Kosova tregoi karakter

Foto: fiba.basketball

26 Nëntor, 2017 @22:30

Trajneri i Hungarisë, Stojan Ivkovic, është shprehur të jetë i...

KRISZTIAN WITTMANN

Wittmann: Kosova s’është e dobët

Foto: fiba.basketball

26 Nëntor, 2017 @21:29

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Hungarisë në...

LIS SHOSHI

Shoshi: Të nxjerrim mësim

Foto: fiba.basketball

26 Nëntor, 2017 @20:55

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Kosovës sonte në...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja