Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Evertoni edhe dy përforcime nga Barcelona

Evertoni edhe dy përforcime nga Barcelona

9 Gusht, 2018 @17:16

Në ditën e fundit të afatit kalimtar në Premier League, Evertoni ka zyrtarizuar dy përforcime nga Barcelona.

Yerry Mina, qendërmbrojtës, dhe Andre Gomes, mesfushor, kanë kaluar nga kampioni spanjoll te skuadra nga Merseyside. I pari është transferuar plotësisht për afro 30 milionë euro, derisa Gomes ka kaluar në formë të huazimit 1-vjeçar.

Siç dihet, më herët gjatë afatit kalimtar nga Barcelona te Evertoni kaloi edhe Lucas Digne, duke e bërë tre numrin e transferimeve nga katalunasit te “The Toffees”. Sa i përket transferimeve tjera, te Evertoni kanë kaluar edhe Richarlison (rreth 53 milionë euro) nga Watfordi dhe Bernard (transfer i lirë) nga Shakhtari.

SUPERKUPA

Superkupa e Kosovës, info për biletat

BOROZANI / D.SH

9 Gusht, 2018 @17:02

Përmes një njoftimi për media nga FFK, janë bërë të ditura...

ZYRTARE

Courtois në Real, Kepa e Kovacic tek Chelsea

9 Gusht, 2018 @11:50

Thibaut Courtois është portier i ri i Realit të Madridit. Belgu ka...

JOE HART

Nënshkruan, mbetet në Premier Ligë

7 Gusht, 2018 @17:23

Portieri 31 vjeçar i Manchester Cityt që ka përvojë edhe në...

VICTOR GOLAS

Ish kampionia me portier brazilian

7 Gusht, 2018 @14:23

Kampionia e stinorit 2016/17 të Superligës së Kosovës, Trepça’89...

KOMBËTARJA

Lajm i keq për Shqipërinë, lëndohet rëndë Sadiku

7 Gusht, 2018 @13:17

Lajm shqetësues për Shqipërinë pak para fillimit të Ligës së...

ZYRTARE

Dy përforcime të huaja te Gjilani

7 Gusht, 2018 @13:10

Dy përforcime të huaja te Gjilani! Gjatë ditës së djeshme...

SHQIP NË BOTË

Behrami pensionohet nga përfaqësuesja

7 Gusht, 2018 @12:57

Pas 13 viteve si anëtar i rregullt i saj, më në fund Valon Behrami...

EDENILSON BERGONSI

Kthehet te Drita për titullin e radhës

Foto: DritaFC/fb

7 Gusht, 2018 @12:52

Futbollisti brazilian i cili ka qenë pjesë e Dritës edhe më...

ZYRTARE

Courtois në Real, Kepa e Kovacic tek Chelsea

9 Gusht, 2018 @11:50

Thibaut Courtois është portier i ri i Realit të Madridit. Belgu ka...

JOE HART

Nënshkruan, mbetet në Premier Ligë

7 Gusht, 2018 @17:23

Portieri 31 vjeçar i Manchester Cityt që ka përvojë edhe në...

ZYRTARE

Lucas Digne zyrtarisht te Evertoni

Foto: Everton FC

1 Gusht, 2018 @10:10

Që nga dita e sotme, Lucas Digne është zyrtarisht lojtar i...

PHILIPPE SANDLER

Talenti holandez, te Manchester City

Foto: ManCity/Official

1 Gusht, 2018 @7:31

Skuadra kampione e Anglisë, Manchester City, ka zyrtarizuar blerjen...

EUROT

€400 mln. për fanellat e Premier League

31 Korrik, 2018 @15:31

Në total janë 351.54 milionë euro të shpenzuara për t’u...

Të gjitha lajmet nga Premier League