Të gjitha lajmet

VENDOS FA

FA: S’ka dënim për Mustafin

FA: S’ka dënim për Mustafin

3 Shtator, 2018 @18:27

Në fitoren e Arsenalit ndaj Cardiffit fundjavën që e lamë pas, njëri nga golashënuesit e londinezëve ishte Shkodran Mustafi, qendërmbrojtësi nga Gostivari.

E golin e shënuar Mustafi e festoi ‘me shqiponjë’, gjë që shkaktoi debate dhe reagime nga disa media, madje disa prej tyre raportuan që Mustafi do të dënohet nga FA për shkak që festimi i tillë është ‘provokim politik’.

Mirëpo, FA mendoi ndryshe dhe sot njoftoi që për Mustafin nuk do të ketë kurrfarë dënimi, për shkak që ky festim nuk është asnjë lloj provokimi.

NGA TRANSFERMARKT.COM

Rashica në 11-shen më të mirë në Bundesliga

3 Shtator, 2018 @18:03

I mjaftoi vetëm 7 minuta lojë për t’u përfshirë në 11-shen më...

SINDRIT GURI

“Do ta jap maksimumin. Duhet t’i harrojmë miqësoret”

3 Shtator, 2018 @17:27

Paraqitjet e mira në Belgjikë me skuadrën Oostende, e ka afruar...

MIGJEN BASHA

“Mund të humbim prej të gjithëve, por edhe mund t’i mposhtim të gjithë”

3 Shtator, 2018 @17:16

Pak ditë para ndeshjes Shqipëri - Izrael, njëri prej...

HADËRGJONAJ & SHABANI

Kosova me dyer të hapura për Hadërgjonajn dhe Shabanin

3 Shtator, 2018 @16:44

Përfaqësuesja e Kosovës shpreson ende për një afrim të...

BERNARD CHALLANDES

“Kosova ka një të ardhme jashtëzakonisht të mirë”

FFK

3 Shtator, 2018 @16:33

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka...

TRAJNERI I RI

Ramadani merr udhëheqjen e Feronikelit

3 Shtator, 2018 @15:32

Menjëherë pas shkarkimit të Sulejman Starovës, klubi i...

TRAJNERI I DYTË QË LARGOHET NGA SUPERLIGA

Feronikeli shkarkon trajnerin Starova

3 Shtator, 2018 @15:03

Ish kampioni i Kosovës, Feronikeli, edhe zyrtarisht ka bërë të...

WATFORD - SPURS

4 ndeshje, 4 fitore, ‘befasia’ Watford vazhdon

Foto: Squawka Football

2 Shtator, 2018 @18:16

Përkundër epërsisë së krijuar nga autogoli i Doucoure,...

BURNLEY - UNITED

Lukaku rikthen Unitedin te fitoret

Foto: Premier League

2 Shtator, 2018 @18:06

Pas dy humbjeve radhazi, skuadra e Manchester United i është...

CARDIFF - ARSENAL

Feston me shqiponjë, rrezikon dënimin

2 Shtator, 2018 @14:57

Në takimin që Arsenali po e luan në këto momente ndaj Cardiffit,...

UNITED - SPURS

Spurs perfekt, shton presionin ndaj Mourinhos

Fotot: PremierLeague/fb

27 Gusht, 2018 @21:56

Tre gola të shënuara në pjesë të dytë dhe fitorja e parë e...

NEWCASTLE - CHELSEA

Tri nga tri për Chelsea

26 Gusht, 2018 @17:57

Tri ndeshje, tri fitore për Chelsean e Sarrit! Skuadra londineze...

Të gjitha lajmet nga Premier League