Të gjitha lajmet

BASTORET BOTËRORE

Cili ekip është favorit, sipas bastoreve?

Panamaja, llogaritet me gjasa më të vogla për triumf në "Rusia 2018"/ Foto: fifa/fb

Cili ekip është favorit, sipas bastoreve?

10 Qershor, 2018 @15:41

Tashmë numri i madh i bastoreve botërore kanë vendosur kuotat përfundimtare, disa ditë para fillimit të Kampionatit Botëror “Rusia 2018” - mundësitë për të bastuar.

Favoriti kyresor për triumf në Rusi është vendosur të jetë Brazili, me koeficient 5, para kampionit aktual Gjermanisë, që ka koeficientin 5.5 për të ngritur trofeun.

Pas dyshes së përmendur janë renditur Spanja dhe Franca, ndërsa Panamaja, si debutuese, është e fundit me më së paku gjasa për të triumfuar në Botëror, që ka koeficientin, 1001.

Mëposhtë, shikoni listën e të gjithë pjesëmarrësve në “Rusia 2018” dhe gjasat e tyre për të triumfuar sipas bastoreve.Koeficientet e bastoreve botërore për "Rusia 2018":

1 Brazili 5.00
2 Gjermania 5.50
3 Spanja 7.00
4 Franca 7.50
5 Argjentina 10.00
6 Belgjika 12.00
7 Anglia 19.00
8 Portugalia 23.00
9 Uruguaji 29.00
10 Kroacia 34.00
11 Kolumbia 41.00
12 Rusia 51.00
13 Polonia 67.00
14 Meksika 101.00
15 Zvicra 101.00
16 Danimarka 101.00
17 Suedia 151.00
18 Senegali 151.00
19 Peruja 151.00
20 Egjipti 151.00
21 Serbia 201.00
22 Nigeria 201.00
23 Islanda 201.00
24 Japonia 301.00
25 Australia 301.00
26 Kosta Rika 401.00
27 Marokoja 401.00
28 Koreja Jugore 501.00
29 Irani 501.00
30 Arabia Saudite 501.00
31 Tunisi 751.00
32 Panamaja 1001.00

NDERIMET

FFK njofton për ceremoninë e varrimit të Vokrrit

9 Qershor, 2018 @14:20

Ditën e nesërme, më 10 qershor, do të bëhet ceremonia e varrimit...

RROGAT / PAGAT E SELEKTORËVE NË BOTËROR

Prej 173 mijë deri në 4 milionë

Foto: DFB/fb

10 Qershor, 2018 @15:04

Katër përfaqësueset që po llogariten si favorite për të...

SPEKULIME

Shaqiri: S’mund të them asgjë

10 Qershor, 2018 @13:46

Pasi skuadra e tij, Stoke City, ra nga elita e futbollit anglez,...

LETRA E UEFA-së

Čeferin: Vokrri çelës i pranimit të Kosovës në UEFA

Fadil Vokrri duke parakaluar para ndeshjes së parë miqësore të Kosovës, para pranimit në UEFA e FIFA/ BOROZANI/ E. D.

9 Qershor, 2018 @18:50

Pak më parë edhe faqja zyrtare e UEFA-së ka plasuar lajmin për...

IN MEMORIAM

Biografia e shkurtër e Fadil Vokrrit

9 Qershor, 2018 @11:47

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri,...

DITË ZIE

Ndërroi jetë, Fadil Vokrri

BOROZANI/ E. D.

9 Qershor, 2018 @10:35

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe legjenda e...

MIQËSORE

Pa fitues mes Shqipërisë e Bjellorusisë U21

Foto: FSHF

8 Qershor, 2018 @22:34

Pas fitores 3-2 pak ditë më parë, Shqipëria U21 sot ka luajtur...

JUVENTUS

Juventus zyrtarizon zëvendësuesin e Buffonit

8 Qershor, 2018 @17:07

Mattia Perin do të jetë zëvendësuesi i legjendës Buffon në...

RROGAT / PAGAT E SELEKTORËVE NË BOTËROR

Prej 173 mijë deri në 4 milionë

Foto: DFB/fb

10 Qershor, 2018 @15:04

Katër përfaqësueset që po llogariten si favorite për të...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Franz Beckenbauer - 1974

Fotot: GoogleImages/GettyImages/DPA

7 Qershor, 2018 @15:27

Edhe titulli i dytë i Gjermanisë Perëndimore do të vinte kundër...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Franz Beckenbauer - 1990

Foto: GoogleImages/Getty Images/

7 Qershor, 2018 @15:10

Ishulli i Korsikës, ndonëse është pjesë e Francës politikisht,...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Bobby Moore

Fotot: Getty Images/ Google Images/ Youtube

6 Qershor, 2018 @19:00

Ideja që zbuluesi është më i miri i asaj që ka zbuluar kishte...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Pele 3.0 - 1970

Foto: Getty Images/ Google Images

6 Qershor, 2018 @8:00

Brazili në Kupën e Botës si vendas kishin luajtur me fanella të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018