Të gjitha lajmet

SKY SPORTS PËR MENAXHERIN E ARSENALIT

Favoritët për trajner të Arsenalit

REUTERS/Arkiv

Favoritët për trajner të Arsenalit

21 Prill, 2018 @10:57

Sky Sport ka dalë me një artikull ku ka bërë parashikimin e trajnerëve potencial të Arsenalit, pas lajmit për largimin e Arsene Wengerit në fund të këtij stinori, 2017/18.

Sipas Sky, favorit aktual është ish-trajneri i Liverpoolit dhe ai aktual i Celticut, Brendan Rodgers.

Brendan Rodgers

Drejtuesit e Celticut kanë thënë se nuk mund ta ndalin Rodgersin karshi kërkesës së një klubi si Arsenal. E Rodgers në anën tjetër, është pranë titullit të dytë me Celticun.

Pas uellsianit, i dyti është renditur italiani Carlo Ancelotti. Ancelotti është aktualisht i lirë dhe Arsenalit i duhet një trajner për trofe, për të cilët ekipi jo aq, por tifozët po vuajnë.

Carlo Ancelotti

Njerëzit po duan Arsenalin në luftë për titull të Anglisë, e Ancelotti ka përvojë mjaft në këtë.

I treti, gjithnjë sipas Sky, është një ish-lojtar i Arsenalit. Njeriu që ka komanduar mesfushën e skuadrës në ditët e mira të ekipit, Patrick Vieira - është opcioni i klasifikuar si i treti.

Patrick Vieira

Vieira gjithashtu ka punuar edhe me të rinjtë e klubit dhe mund të shtojë risi krahas yjeve aktual të ekipit.

Në artikull, pas treshes së përmendur janë renditur edhe trajnerë të tjerë me kuota: Thomas Tuchel, Joachim Low dhe Massimiliano Allegri.

JAVA XXVIII

Dy ndeshje nga Superliga

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @9:04

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen dy ndeshje nga Superliga e...

ARSENE WENGER

Largohet

20 Prill, 2018 @10:21

Trajneri shumëvjeçar i Arsenalit, Arsene Wenger, para pak çastesh...

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

19 Prill, 2018 @16:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i...

PREMIER LEAGUE

Skuadra më e mirë e sezonit në Premier League

19 Prill, 2018 @13:08

Pak javë para përfundimit, është publikuar skuadra më e mirë e...

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 Prill, 2018 @7:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale...

NË VLORË

Pas disfatës nga Skënderbeu, dorëhiqet trajneri

19 Prill, 2018 @6:40

Trajneri i ekipit të Flamurtarit, ka dhënë dorëheqje nga posti i...

ISA SADRIU

S’do të ishte befasi po të arrinim

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:59

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu, në deklaratën e tij pas...

MIREL JOSA

Nuk ka favorit në finale

Fotot: prishtinafc.com

18 Prill, 2018 @20:51

Pas kualifikimit të ekipit në finale të Kupës së Kosovës, Mirel...

SKËNDERBEU DHE LAÇI, SIGUROJNË SI MYSAFIR

Caktohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Foto: KFSkenderbeu

18 Prill, 2018 @20:41

Skënderbeu, që kishte disavantazh nga ndeshja e parë ndaj...

ARSENE WENGER

Largohet

20 Prill, 2018 @10:21

Trajneri shumëvjeçar i Arsenalit, Arsene Wenger, para pak çastesh...

PREMIER LEAGUE

Skuadra më e mirë e sezonit në Premier League

19 Prill, 2018 @13:08

Pak javë para përfundimit, është publikuar skuadra më e mirë e...

ME PEP GUARDIOLËN

Manchester City zyrtarisht kampion

15 Prill, 2018 @18:21

Manchester City ka fituar titullin e Premier Ligës angleze edhe...

TOTTENHAM - CITY

City fiton, por ende nuk feston

Foto: Premier League

14 Prill, 2018 @21:37

Pas 3 humbjeve radhazi në Premier League e Champions League,...

WOLVERHAMPTON WANDERERS

Pas 6 vitesh, kthehen në Premier Ligë!

Foto: bbc/getty

14 Prill, 2018 @20:56

Edhepse nesër zhvillojnë ndeshjen e xhiros së XXXXIII të...

Të gjitha lajmet nga Premier League