Të gjitha lajmet

FRANCE 2017 - DITA 2

Favoriti starton furishëm

Foto: France 2017 Official

Favoriti starton furishëm

12 Janar, 2017 @11:46

Franca
Brazili
Franca 31 : 16 Brazili
Valentin Porte 6 gola J.Toledo 5 gola

Në takimin hapës të Kampionatit Botëror të hendbollit, nikoqiri i turneut dhe favoriti për titullin kampion, Franca, pa probleme e ka mposhtur përfaqësuesen e Brazilit.

Francezët dominuan gjatë gjithë takimit dhe ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 31-16. Në asnjëren nga pjesët e lojës, Brazili nuk arriti të shënojë numër dyshifror të golave, duke dëshmuar mbrojtjen elitare të francezëve, që është edhe njëra nga armët më të forta të kësaj përfaqësueseje.

Paraqitje shumë të mirë zhvilloi portieri francez Thierry Omeyer, i cili priti 67% të goditjeve në portën e tij, kurse sa i përket fazës ofansive u dallua Valentin Porte me 6 gola të shënuara.

Te skuadra e Brazilit, golashënuesi më i mirë mbrëmë ishte Toledo me 5 gola të shënuara.

PËRMBLEDHJA E KAMPIONATIT

Grupet e kampionatit botëror vazhdojnë sot me disa ndeshje, ku bie në sy përballja interesante mes Maqedonisë dhe Tunizisë, e cila vë përballë dy lojtarët e Barcelonës, Kiril Lazarov i Maqedonisë dhe Wael Jallouz i Tunizisë. Në ndeshjet tjera, Rusia është favorite ndaj Japonisë, Sllovenia është favorite ndaj Angolës, Polonia kërkon revansh ndaj Norvegjisë për humbjen në kampionatin e kaluar, ndërsa edhe Spanja pritet të ketë punë të lehtë me Islandën.

Orari i ndeshjeve për ditën e sotme:

.

FRANCA 2017

Botërori i hendbollit, 11-29 janar 2017

Foto: Google

10 Janar, 2017 @21:39

Që nga dita e nesërme, në Francë fillon të mbahet kampionati...

ESTONIA - KOSOVA

Përmirësime po, fitore jo!

BOROZANI/ Arkiv

8 Janar, 2017 @20:49

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll është mposhtur edhe në...

KOSOVA - ESTONIA

Humbje dëshpëruese për Kosovën

BOROZANI/ Gent Polloshka

4 Janar, 2017 @21:45

Numri i madh i shikuesve që kishin ardhur në palestrën “Shani...

LIVE: PJESA E PARË

Estonia avancon në pjesë e parë ndaj Kosovës

BOROZANI/ Gent Polloshka

4 Janar, 2017 @21:02

Sapo ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet...

HENDBOLL

Kosova pret Estoninë në Gjakovë

4 Janar, 2017 @0:13

Nesër (e mërkurë) me fillim nga ora 19:30, në ‘Shani Nushi’ të...

KËRCIME ME SKI

Kësaj radhe Tande

1 Janar, 2017 @17:22

Norvegjezi Daniel Andre Tande ka mbrojtur epërsinë e serisë së...

KËRCIME ME SKI

Kraft, më i miri në Oberstdorf

30 Dhjetor, 2016 @20:04

Kampioni i vitit 2015, austriaku Stefan Kraft, fitoi në garën e...

XHUDO

Qyteti i Pejës bëhet me Qendër Nacionale të Xhudos

28 Dhjetor, 2016 @20:53

Sporti i xhudos, në veçanti qyteti i Pejës, ka marrë një lajm...

KUPA E KOSOVËS - FUTSALL

Caktohen çerekfinalistët në futsall

27 Dhjetor, 2016 @9:26

Në përballjet e të tetës së finales së Kupës së Kosovës në...

XHUDO

Majlinda Kelmendi, e para e botës edhe në votimet online

23 Dhjetor, 2016 @23:34

Përveç medaljes së artë të fituar në Rio2016 dhe titullit...

PASQYRA E SHKURTËR: XHIROJA V

BesaFamgas dhe Prishtina - krejt fitore

BOROZANI/D.S./Arkiv

16 Tetor, 2017 @10:05

Dy skuadrat që po mbajnë pikët maksimale në elitën e hendbollit...

PASQYRA E XHIROS IV TË SUPERLIGËS

Besa e pandalshme, +33 ndaj Vëllaznimit

9 Tetor, 2017 @10:12

Kampionia aktuale, Besa FamGas, nuk ka hasur rezistencë as në...

KASTRIOTI-SAMADREXHA

Kastrioti fiton duelin e fundit të javës

4 Tetor, 2017 @8:28

Ndeshja e fundit e javës së tretë të Superligës së Kosovës në...

PËRMBLEDHJE E XHIROS II

Besa e Prishtina, vazhdojnë me fitore

25 Shtator, 2017 @10:14

Kastrioti i Ferizajt e ka fituar ndeshjen më të rëndësishme të...

KUALIFIKIMET PËR EUROPIAN

Hendbollistet nisen për Budapest sot

25 Shtator, 2017 @9:29

Hendbollistet e përfaqësueses së Kosovës të hënën (sot)...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga