Të gjitha lajmet

DRITA - TREPÇA'89

Fazliu afron Dritën drejt titullit

Fazliu afron Dritën drejt titullit

11 Maj, 2018 @17:16

Drita
Trepça ‘89
Drita 3 : 1 Trepça ‘89
Ilir IZMAKU (AG) 51', 61', Fidan GËRBESHI (P) 67' Oto JOHN 5'

Stadiumi i qytetit, Gjilan.

Drita tashmë është një ndeshje larg titullit kampion. Ekipi gjilanas përkundër se ka qenë në disavantazh në fillim të ndeshjes ndaj Trepçës’89, ka arritur të rikthehet në pjesë të dytë dhe të shënojë fitore.

Ka qenë sulmuesi me përvojë Astrit Fazliu, që ka qenë pjesë e dy golave të shënuar në pjesë të dytë, edhe pse i pari u regjistrua si autogol pas përsëritjeve televizive, për t’i dhënë epërsinë ekipit të Bekim Isufit dhe për t’i çuar në delir tifozët e ekipit, të cilët kishin përgatitur koreografi mahnitëse.

TABELA AKTUALE

Epërsia e Trepçës’89 nga minuta e pestë e ndeshjes përmes Oto Johnit u shkri me dy gola të vendasve, ndërsa më pas, ka qenë Fidan Gërbeshi, që nga penalltia ka vulosur epilogun e takimit.

Tash, Dritës i duhet një pikë në duelin e fundit ndaj Prishtinës si mysafire për t’u shpallë kampione e Kosovës.

Drita vs Trepca89

LLAPI - FLAMURTARI

Daku në formë, Llapi fiton

11 Maj, 2018 @16:37

Në takimin që nuk mori shumë vëmendje për shkak të dy ndeshjeve...

LIRIA - PRISHTINA

Liria vs. Prishtina, formacionet startuese

BOROZANI

11 Maj, 2018 @15:01

Me fillim nga ora 16:00, Liria e Prishtina përballen mes vete në...

DRITA - TREPÇA '89

Drita vs. Trepça ‘89, formacionet zyrtare

11 Maj, 2018 @14:55

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Dritës...

LICENSIMI

Ekipet e licensuara për garat ndërkombëtare

BOROZANI / G.P

11 Maj, 2018 @10:24

Pas konferencës së sotme për shtyp, Federata e Futbollit të...

JAVA E PARAFUNDIT

A do të mbyllet sot gara për titull?

Foto: fcprishtina.com

11 Maj, 2018 @10:20

Tri ndeshje nga xhiroja e parafundit e edicionit të sivjetëm të...

WAYNE ROONEY

Largohet nga Evertoni!

10 Maj, 2018 @22:00

Njëri ndër lojtarët më të mirë anglez, Wayne Rooney, është...

WEST HAM - UNITED

United vulos vendin e dytë

Foto: premierleague.com

10 Maj, 2018 @21:37

Me barazim pa gola ka përfunduar takimi mes West Ham Unitedit dhe...

CARLOS CARVALHAL

Swansea mbetet pa trajner

10 Maj, 2018 @21:33

Humbja në shtëpi nga Southampton mbrëmë, bashkë me barazimin e...

ARDA TURAN

16 ndeshje suspendim për Ardën

Foto: fantatik/fb

10 Maj, 2018 @21:25

I huazuari nga Barcelona te Istanbul Basaksehir, Arda Turan, është...

KUPA E TURQISË

Akhisar befason Fenerin, fiton Kupën!

Foto: fanatik/fb

10 Maj, 2018 @20:57

Arritje historike nga ekipi i drejtuar nga Okan Buruk, derisa...

VLLAZNIA - BESA

Besa fiton pas 2 muajve

BOROZANI/A.P.

13 Maj, 2018 @17:16

Kanë rënë edhe matematikisht nga Superliga, mirëpo kjo nuk u...

GJILANI - DRENICA

Pa fitues në Gjilan, ‘nxehet’ lufta për vendin e tetë

12 Maj, 2018 @17:03

Njëjtë sikur takimi tjetër i ditës i zhvilluar në Drenas, edhe...

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Përfundim tejet dramatik, Vëllaznimi ende shpreson

Foto: KF Vëllaznimi

12 Maj, 2018 @17:01

Me një fund tejet dramatik dhe pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes...

LIRIA - PRISHTINA

Pefqeli çon Prishtinën në ‘finalen’ e kampionatit

Foto: prishtinafc.com

11 Maj, 2018 @17:21

Mesfushori Mërgim Pefqeli me golin e tij të shënuar në kohën...

LLAPI - FLAMURTARI

Daku në formë, Llapi fiton

11 Maj, 2018 @16:37

Në takimin që nuk mori shumë vëmendje për shkak të dy ndeshjeve...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga