Të gjitha lajmet

INFORMATË

FBK përkrah NCAA showcase

FBK përkrah NCAA showcase

20 Prill, 2017 @11:33

Federata e Basketbollit e Kosovës ka vendosur të përkrahë kampin NCAA showcase që zhvillohet këtë fundjavë në palestrën e Kolegjit Universi në Bardhosh.

FBK ka arritur marrëveshje me organizatorët e kampit që të aranzhojë pjesëmarrjen e basketbollistëve të kombëtares U20 të Kosovës në këtë showcase për ditën e shtunë, 22 prill.

Rrjedhimisht FBK fton këta basketbollistë që më së largu deri nesër, e premte, nw ora 14:00, të plotësojnë aplikacionet për pjesëmarrje në këtë showcase në ueb faqen e kampit: www.basketball-ks.com:

1. Rinor Peci
2. Muhamedali Janjeva
3. Mirza Muric
4. Egzon Kuci
5. Edmond Kryeziu
6. Valon Bunjaku
7. Ilir Hasani
8. Mergim Jakupi
9. Ermir Gashi
10. Gent Shala
11. Dardan Kapiti
12. Burim Zekiqi
13. Albelard Rashiti
14. Kreshnik Avdija
15. Atik Koshi
16. Kujtim Ujkani
17. Ylli Gashi
18. Vigan Gashi
19. Gazzali Makasqi

Detajet e zhvillimit të kampit, përfshi orarin e ndeshjeve, dhe kohën e paraqitjes së lojtarëve do të publikohen nesër, në ueb faqen e FBK-së.

NCAA showcase është kamp që u mundëson basketbollistëve të rinj nga Kosova, Mali i Zi, Maqedonia dhe Shqipëria, që përgjatë dy ditëve këtë fundjavë të tregohen para skautëve dhe trajnerëve të kolegjeve të NCAA, por edhe skautëve dhe trajnerëve të ekipeve nga Turqia dhe Evropa dhe të kenë mundësi për të marrë bursa për shkollim dhe në fakultetet amerikane ose mundësi tjera për avancim basketbollistik në vendet tjera.

FBK nëpërmjet përkrahjes së këtij kampi edhe një herë konfirmon përkushtimin e vet për përkrahjen e kategorive të reja dhe dhënien e mundësive për të gjithë lojtarët e rinj që në vazhdimësi të përsosen në planin sportiv dhe akademik.

WIZARDS - HAWKS @ GAME 2

Washington në rrugë të mirë

Foto: nba.com

20 Prill, 2017 @8:32

Washington Wizards, edhe në ndeshjen e dytë të serisë, ka...

ROCKETS - THUNDER @ GAME 2

Rekordi i radhës nga W’brook, nuk e ndal Houstonin e Hardenit!

Foto: nba.com/rockets

20 Prill, 2017 @8:28

Russell Westbrook shënoi 51 pikë, 10 kërcime e 13 asistime në...

WARRIOS - PORTLAND @ GAME 2

Warriors pa Durantin, i tepërt për Blazers

Foto: goldenstatewarriors/facebook

20 Prill, 2017 @7:59

Nënkampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, ka shënuar...

KOSOVA U-20

Kosova U20 vazhdon përgatitjet para europianit

20 Prill, 2017 @7:25

Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij,...

REAL - DARUSSAFAKA @ GAME 1

Real Madrid s’lejon befasi

Foto: euroleague.net

19 Prill, 2017 @22:07

Ndeshja e pritur të kalojë lehtë për Real Madridin kundër...

ORARI I NDESHJEVE

Terminet e xhiros së parafundit

19 Prill, 2017 @21:20

Superliga e Kosovës po hyn në ditët e fundit të saj të...

OLYMPIACOS - EFES @ GAME 1

Efesi “pa promil” ndaj Olympiacosit

foto:euroleague.net

19 Prill, 2017 @20:52

Në ndeshjen e parë të Play Offit në duelin Olympiacos dhe Anadolu...

FIBA EUROPE CUP

Finalistët e FIBA Europe Cup, nuk gjejnë fituesin

Foto: fiba.com/fibaeuropecup

19 Prill, 2017 @13:07

Dueli i parë final i FIBA Europe Cup, ndërmjet ekipeve franceze,...

PAS TRIUMFIT

Beroe ndjek trofeun e tretë këtë stinor!

Lubomir Minchev, trajner i Beroes/ BOROZANI/ A. Paçarizi

19 Prill, 2017 @12:40

Skuadra e Beroes, që mbrëmë triumfoi për herë të parë në...

CLIPPERS vs JAZZ @ GAME 2

Clippers barazon para se të bartet seria në Salt Lake City

foto:nba.com

19 Prill, 2017 @8:29

Los Angeles Clippers shfrytëzoi në mënyrë më të mirë mungesën...

IN MEMORIAM

Ndërroi jetë, Gazmend Sinani

BOROZANI/ A. P.

23 Qershor, 2018 @8:09

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Gazmend Sinani, ka...

KOSOVA U16 - FEMRAT

Haliti shpall listën e ngushtë të Kosovës U16

Foto: fiba/arkiv

21 Qershor, 2018 @10:56

Kimete Haliti, përzgjedhësja e Kosovës U 16 (femrat) ka publikuar...

KOSOVA U18

Shkurtohet lista e Kosovës U18

BOROZANI/ E. D/ Arkiv

11 Qershor, 2018 @14:18

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar...

FTESA E KOSOVËS

Altin Morina dhe Valon Bunjaku ftohen nga Greenberg

BOROZANI/ A. P.

8 Qershor, 2018 @15:19

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka ftuar 17 basketbollistë...

FTOHET NË REPREZENTACION

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

BOROZANI/ A. P.

26 Maj, 2018 @14:08

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit këtë...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga