Të gjitha lajmet

FEDERATA

FBK shpërblen ekipet

BOROZANI/ Ariani Paçarizi

FBK shpërblen ekipet

30 Maj, 2017 @18:40

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka shpërblyer skuadrat e Superligës dhe Ligës së Femrave.

Kampionja Sigal Prishtina, është shpërblyer me 12,000 euro, derisa nënkampioni Bashkimi me 6,000 euro.

Gjitashtu gjysmëfinalistët Peja e Trepça, janë shpërblyer me nga 3,000 euro.

Ndërsa në Ligën e Femrave, kampionja Penza u shpërblye me 2,000 euro.

OKLAHOMA CITY THUNDER

Griffin e Westbrook po bëhen bashkëlojtarë?!

29 Maj, 2017 @16:04

Oklahoma City Thunder, po përgatitet të ofrojë një kontratë të...

CELTICS

Bostoni në kërkim të superyllit

29 Maj, 2017 @15:40

Pas deklasimit kundër Clevelandit me rezultat 4-1 në finalen e...

KB VËLLAZNIMI

Të rinjtë e Vëllaznimit udhëtojnë në Durrës për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi

29 Maj, 2017 @11:54

Pasi u shpallën kampion në kategorinë juniore (U18), skuadra e...

NDARËSIT E DREJTËSISË

Përcaktohen referët për ndeshjen e tretë finale

BOROZANI/Arkiv

19 Maj, 2018 @12:38

Dueli i tretë i serisë finale të PlayOffit të Superligës...

GAME 3: PRISHTINA - BASHKIMI

Në kryeqytet për titullin historik

BOROZANI

19 Maj, 2018 @10:30

Natë e madhe për sportin prizrenas! Sonte në kryeqytet mes vete...

PREJ INFORMATORIT

Treshja e referëve Bashkimi-Prishtina, dënohen

BOROZANI/Arkiv

18 Maj, 2018 @13:31

Gjyqtarët e ndeshjes së dytë të serisë finale të Play-Offit,...

TERMINI I NDESHJES III FINALE

A do të përcaktohet kampioni të shtunën?

BOROZANI/Arkiv

17 Maj, 2018 @14:07

Kanë mbetur edhe dy ditë për të kuptuar nëse kampioni i Kosovës...

GAME 2: BASHKIMI - SIGAL PRISHTINA

Bashkimi para arritjes historike

BOROZANI/ A. P.

16 Maj, 2018 @21:04

Bashkimi është para arritjes historike. Ekipi prizrenas ka shënuar...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga