Të gjitha lajmet

LIGA E FEMRAVE: FINALJA

Federata merr vendimin për ndeshjen e ndërprerë

BOROZANI / A.P

Federata merr vendimin për ndeshjen e ndërprerë

27 Prill, 2018 @17:57

Një ditë pas ndeshjes së parë finale mes Penzës dhe Bashkimit, ndeshje e cila u ndërpre kur rezultati ishte 40-51, Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendimin e saj, duke përcaktuar rezultatin zyrtar të duelit dhe duke shqiptuar dënimet përkatëse.

Konform rregullores, ndeshja e zhvilluar mbrëmë regjistrohet me rezultat zyrtar 0-2 në të mirë të Bashkimit, duke bërë që skuadra prizrenase ta ketë epërsinë 0-1 pas ndeshjes së parë finale.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Përveç vendimit për rezultatin zyrtar, Federata ka shqiptuar dënime edhe për disa zyrtarë e lojtare të klubeve, ndërsa për t’u veçuar është dënimi i Shqiponja Bytyqit, trajnerës së Penzës, e cila u dënua me ndalesë të përjetshme të kryerjes së detyrës së trajnerit dhe detyrave tjera në sportin e basketbollit në kuadër të FBK-së. Gjithashtu, edhe Saranda Daci e Penzës është dënuar me 1 ndeshje moslojë, që nënkupton mungesë në ndeshjen e dytë të serisë finale, kurse dënimet e tjera të shqiptuara nga ky duel janë në vlerë monetare.

GAME 4: BASKONIA - FENERBAHÇE

Për të katërtën herë me radhë në Final Four

Foto: euroleague.net

26 Prill, 2018 @22:03

Me lojë të mirë në pjesë të parë, kampioni aktual i Europës,...

GAME 1: PENZA-BASHKIMI

Ndërpritet ndeshja e parë finale

BOROZANI/A.P./Arkiv

26 Prill, 2018 @20:59

Ndeshja e parë finale ndërmjet Penzës dhe Bashkimit është...

GAME 4: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Të parët në Final Four

Foto: euroleague.net

26 Prill, 2018 @20:30

Duke eliminuar fituesin e trefishtë të Euroligës, Olympiacos,...

SEMIFINALS GAME 1: BAS - RAH

Bashkimi mposht Rahovecin, krijon epërsi

BOROZANI / A.P

26 Prill, 2018 @20:08

Në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Rahovecit, skuadra e Bashkimi...

LIGA E DYTË: PLAY OFF

Istogu ngjitet në Ligën e Parë

26 Prill, 2018 @17:18

Për shkak të fitores në ndeshjen e parë me rezultat 66-55, Istogu...

GAME 1: PENZA-BASHKIMI

Ndërpritet ndeshja e parë finale

BOROZANI/A.P./Arkiv

26 Prill, 2018 @20:59

Ndeshja e parë finale ndërmjet Penzës dhe Bashkimit është...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Penza - Bashkimi

BOROZANI/ A.P

26 Prill, 2018 @17:11

Janë publikuar pesëshet e para të Penzës dhe të Bashkimit. ...

NË KARAGAÇ

Përcaktohet termini i ndeshjes së parë finale

BOROZANI/A.P.

24 Prill, 2018 @16:14

Ndeshja e parë finale e play-offit në Ligën e Femrave do të...

GAME 2: BASHKIMI - PROBET PRISHTINA

Bashkimi pa probleme në finale

BOROZANI/ Arian Paçarizi

22 Prill, 2018 @20:11

Sikurse në ndeshjen e parë, edhe në ndeshjen e dytë të serisë,...

PLAY OFF: TREPÇA - PENZA

Penza në finale të Play Off-it

BOROZANI/A.P.

22 Prill, 2018 @17:01

Pas fitores në ndeshjen e parë në Pejë, Penza ka shënuar fitore...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave