Të gjitha lajmet

PANA - FENER @ GAME 2

Fenerbahçe me një këmbë në Final Four

Foto: euroleague.net

Fenerbahçe me një këmbë në Final Four

20 Prill, 2017 @20:56

Panathinaikos
Fenerbahçe BC
Panathinaikos 75 : 80 Fenerbahçe BC
Mike James 22 pikë Bogdan Bogdanovic 25 pikë

Nënkampioni i Euroligës, Fenerbahçe, e mposhti sonte Panathinaikosin me rezultat 80-75 dhe është shumë afër ta eliminoj kundërshtarin.

a

Gabimi fatal i Ioannis Bourousisit, i cili nuk arriti ta kontrolloi topin në 13 sekondat e fundit, i kushtoi me humbje Panas, derisa Feneri në dy ndeshjet e luajtura në Greqi, arriti fitore me vlerë të artë dhe kaloi 2-0 në epërsi në seri.

a

Bogdan Bogdanovic ishte ylli i ndeshjes me 25 pikë të shënuara, derisa u ndihmua edhe nga Ekpe Udoh me 22 pikë të tjera.

a

Te Pana u dallua Mike James me 22 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Tani Fenerbahçes i nevojitet vetëm edhe një fitore për t’u kualifikuar në Final Four, derisa dy ndeshjet e radhës do të luhen në Stamboll, ku Panathinaikosi nuk do të ketë lehtë në duelet e mbetura.

SHAWN JONES

Edhe një reprezentues i Kosovës në Serie A

20 Prill, 2017 @18:27

Pas Dardan Berishës, edhe një reperezentues i Kosovës në...

KOSOVA U16

Kosova U16 vazhdon përgatitjet për europian

Foto: fiba.com

20 Prill, 2017 @17:38

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

NGUSHËLLIM

Isaiah Thomas falenderon për mbështetjen

Foto: nba.com

20 Prill, 2017 @13:32

Disa ditë më parë, motra e Isaiah Thomasit, Chyna Thomas, e kishte...

INFORMATORI NR 26 I SUPERLIGËS

Xhiroja e kaluar, me dënime vetëm nga tekniket

Beqë Kovaçi, basketbollist i Vëllaznimit/ BOROZANI/ A. Paçarizi

20 Prill, 2017 @12:13

Xhiroja e XXVI e Superligës së Kosovës në basketboll, pas...

GAME 1

Të shtunën, nis finalja e Play-Offit

20 Prill, 2017 @12:07

Dy skuadrat më të mira të këtij stinori në Shqipëri, Tirana dhe...

INFORMATË

FBK përkrah NCAA showcase

20 Prill, 2017 @11:33

Federata e Basketbollit e Kosovës ka vendosur të përkrahë kampin...

WIZARDS - HAWKS @ GAME 2

Washington në rrugë të mirë

Foto: nba.com

20 Prill, 2017 @8:32

Washington Wizards, edhe në ndeshjen e dytë të serisë, ka...

PREJ MILANOS NË STAMBOLL

Zoran Dragic te Anadolu Efes

22 Nëntor, 2017 @5:10

Basketbollisti i Sllovenisë, Zoran Dragic, është bërë anëtar i...

CSKA - FENER

Vazhdimet përcaktuan fituesin në derbi

Foto: euroleague.net

17 Nëntor, 2017 @21:57

Ndeshja fenomenale ndërmjet CSKA Moskës dhe Fenerbahçe, përfundoi...

REAL MADRID - UNICAJA MALAGA

Real 30+ ndaj Unicajas, pas 3 humbjeve radhazi

Foto: euroleague.net

16 Nëntor, 2017 @23:39

Skuadra e Real Madridit ka shpërthyer sonte në kuadër të...

ANADOLU EFES - PANATHINAIKOS

Calathes me rekord, Panathinaikos triumfon në Stamboll

Foto: euroleague.net

16 Nëntor, 2017 @23:21

Basketbollisti grek, Nick Calathes, ka luajtur ndeshjen ndoshta më...

BASKONIA - REAL MADRID

Real Madrid u turpërua nga Baskonia

euroleague.net

15 Nëntor, 2017 @11:35

Baskonia Vitoria Gasteiz mbrëmë në Euroligë turpëroi Real...

Të gjitha lajmet nga Euroleague