Të gjitha lajmet

FENIKS - PRISHTINA

Feniksi fiton bindshëm ndeshjen e parë

Feniksi fiton bindshëm ndeshjen e parë

14 Maj, 2017 @23:40

Feniks Futsal
Prishtina Futsal
Feniks Futsal 6 : 2 Prishtina Futsal
Ramadani 2, Alibegu, Mullai, Thiago dhe 1 autogol

Palestra sportive - Drenas

Me fitoren e Feniksit 6-2 është mbyllur takimi i parë gjysmëfinal mes Feniksit dhe Prishtinës.

Skuadra kampione në fuqi e Kosovës e ka fituar bindshëm duelin e parë, për t’u afruar kështu me finalen, e cila arrihet nëse fitohen dy ndeshje të serisë. Golat e Feniksit sonte u shënuan nga Ramadani (2), Alibegu, Mullai, Thiago dhe 1 autogol.

Takimi i dytë luhet në Prishtinë ditën e enjte.

SKEMA PLAY OFF

NË RADAR TË SELEKTORIT

Kë e vëzhgoi sot selektori Bunjaku?!

Foto: prishtinafc.com

14 Maj, 2017 @22:43

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, ka...

NGA EMISIONI

Bunjaki: Do të ketë lojtarë të ri

14 Maj, 2017 @22:37

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaku, që aktualisht është mysafir...

DRITA-HAJVALIA

Drita shpërthen në fund, mbetet në lojë

14 Maj, 2017 @18:48

Dritës përkundër lojës kërkuese sot, i janë dashur plotë 65...

FERIZAJI-GJILANI

Mungoi goli, Ferizaji rrezikon

14 Maj, 2017 @18:44

Përkundër se gjatë pothuajse gjithë ndeshjes patën dominim në...

TREPÇA89-LLAPI

Kampioni feston me goleadë ndaj Llapit

14 Maj, 2017 @18:35

Trepça’89 ka treguar sot se pse është shpallë kampion. Titullin...

DRENICA-BESA

Drenica edhe teorikisht, i ik barazhit

14 Maj, 2017 @18:29

Përkundër se ka qenë rehat në pozitën e shtatë, sot Drenica nuk...

LIBURNI - BESA

Fitore e Liburnit, gjakovarët në avantazh

12 Maj, 2017 @20:28

Me rezultat 6-3 është mbyllur sfida e parë gjysmëfinale mes...

PLAY OFFS

Play off-i nis me Liburnin e Besën

Foto: Gent Polloshka / Borozani

12 Maj, 2017 @9:36

Që nga dita e sotme (12 maj), fillon play off-i i Superligës së...

FENIKS - LIBURN

Feniksi e mbyll sezonin me fitore

Foto: Gent Polloshka / BOROZANI

8 Maj, 2017 @10:52

Me rezultat 6-2 është mbyllur ndeshja mes dy skuadrave më të mira...

LIGA E PARË

Drenica dhe Mitrovica, futen në Superligë

1 Maj, 2017 @19:46

Ekipi i Drenicës ka përfunduar si kampion i Ligës së Parë në...

LIBURN - BESA

Liburni ngjitet në pozitën e dytë me fitore ndaj Besës

Foto: Arianit Godeni

21 Prill, 2017 @20:18

Dueli i drejtpërdrejtë për pozitën e dytë në Superligën e...

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga