Të gjitha lajmet

FENIKS-JUNIKU

Feniksi fiton ndeshjen e mbetur, i qetë në krye

Foto: FCFeniks/Facebook

Feniksi fiton ndeshjen e mbetur, i qetë në krye

20 Prill, 2017 @12:16

Feniks Futsal
Juniku Futsal
Feniks Futsal 10 : 1 Juniku Futsal

Skuadra e Feniksit nga Drenasi ka shënuar fitore të thellë në ndeshjen e mbetur ndaj Junikut, në kuadër të Superligës në futsall, 10-1.

Me këtë fitore, Feniksi vetëm sa ka përforcuar kreun e klasifikimit që edhe ashtu e kishte në dispozicion, ndërsa tash me ndeshje të kompletuara, është 7 pikë larg përcjellësit të parë, Besës.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Golat e Feniksit në këtë ndeshje erdhën nga: Alibegu 2, Topilla 2, Mejzini 1, Gashi 1, Misini 1 dhe autogola nga kundërshtari 2).

Në anën tjetër, Juniku është duke kërkuar mbijetesën në Superligë dhe tre xhiro para fundit të stinorit, është në luftë me Malishevën për epitetin e elitës.

REAGIM

FFK reagon për sulm ndaj gazetarit

Foto: llapifc.com/ Sh. Jashari

20 Prill, 2017 @12:05

Federata e Futbollit e Kosovës, dënon ashpër sulmin ndaj gazetarit...

NË PODUJEVË

Ajvazi, drejtor sportiv i Llapit

Emin Ajvazi dhe Tahir Batatina, sot/ Foto: kfllapi.com

20 Prill, 2017 @11:54

Ish trajneri i njohur, Emin Ajvazi, prej sot i bashkuar Llapit dhe...

HARRY REDKNAPP

Nuk pagohet nëse bie ekipi

20 Prill, 2017 @11:02

Trajneri që ditë më parë u emërua në krye të Birmingham Cityt,...

PROFESSIONAL FOOTBALL ASOCIATON

Ekipi i stinorit në Premier Ligë, nga PFA

20 Prill, 2017 @10:35

Shoqata e Futbollistëve Profesionist (PFA) të Premier Ligës ka...

STATS @ CHAMPIONS LEAGUE

Statistikë e ‘çmendur’ që favorizon Juventusin për trofeun e Champions

Foto: championsleague/facebook

19 Prill, 2017 @23:04

Eliminimi i Barcelonës nga Juventusi me rezultat të përgjithshëm...

PLAYER RATING @ MONACO - DORTMUND

Notat e lojtarëve: Monaco-Dortmund

19 Prill, 2017 @22:51

Monaco u bë befasia e këndshme e Ligës së Kampionëve këtë...

PLAYER RATING @ BARÇA - JUVE

Notat e lojtarëve: Barcelona-Juventus

19 Prill, 2017 @22:44

Përballja që kaloi pa gola sonte ndërmjet Barcelonës dhe...

MONACO - DORTMUND

Monaco rikthen lavdinë franceze, arrin gjysmëfinalen

19 Prill, 2017 @22:41

Ashtu si në ndeshjen e parë në Gjermani, edhe në takimin e...

BARCELONA-JUVENTUS

Juventus mban portën e paprekur, eliminon Barcelonën

Foto: championsleague/facebook

19 Prill, 2017 @22:26

Juventus është gjysmëfinalisti i radhës në Ligë të...

VENDIMI I KD

Munishi 6 muaj, Referi Gashi 1 vjet suspendim

19 Prill, 2017 @21:50

FFK ka bërë të ditur sot dënimet për video-skandalin e botuar...

UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 Tetor, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me...

UEFA FUTSAL CUP - MAIN ROUND

Liburni e mbyll me disfatë

15 Tetor, 2017 @20:03

Pas eliminimit pas humbjes së pësuar nga skuadra e Nacional...

UEFA FUTSAL CUP MAIN ROUND

Liburni mposhtet dhe eliminohet nga ‘Main Round’

13 Tetor, 2017 @21:56

Pas fitores në duelin e parë ndaj kampionit të Francës mbrëmë,...

UEFA FUTSAL CUP

Linku për ta shikuar ndeshjen e Liburnit

13 Tetor, 2017 @20:14

Me fillim nga ora 20:30, Liburni nga Gjakova ndeshet me skuadrën e...

MAIN ROUND

Liburni sonte zhvillon ndeshjen e dytë

13 Tetor, 2017 @15:17

Pas fitores ndaj kampionit francez dje, sonte Liburni zhvillon...

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga