Të gjitha lajmet

ZHVILLIMI

Ferizaji, qyteti i hendbollit!

Ferizaji, qyteti i hendbollit!

28 Mars, 2017 @8:34

Këto ditë kanë filluar aktivitetet për jetësimin e akademisë së hendbollit në Ferizaj, e cila u themelua në tetor të vitit të kaluar. Kryetari i Ferizajit priti udhëheqjen e Federatës së hendbollit dhe drejtues të akademisë, për të bashkëbiseduar lidhur me rrjedhën e mëtejme të punëve. Me këtë rast u tha se tashmë ka filluar përzgjedhja e fëmijëve dhe e të rinjve që do të përfshihen në stërvitje për t’u bërë hendbollistë.

Koordinatori i akademisë, Ismet Jupa, bëri të ditur se gjatë ditëve në vijim, në bashkërendim me arsimtarët e kulturës fizike, do të formohen grupet e para të talenteve të hendbollit, me të cilat do të punohet për avancim të mëtejshëm.

Akademia e hendbollit synon angazhimin e sa më shumë të rinjve për t’u marrë me sportin e hendbollit dhe me zhvillimin psikomotorik të të rinjve, kryesisht të moshave jomadhore.

Ky është një pilot projekt një-vjeçar me mundësi vazhdimi. Sipas marrëveshjes së themelimit, Komuna e Ferizajt e ka për obligim sigurimin e mjediseve të përshtatshme për funksionimin e akademisë, kurse Federata e Hendbollit e Kosovës është përgjegjëse për organizimin e mbarëvajtjes së punës, sipas planit operacional, për angazhimin e ekspertëve të hendbollit dhe për furnizimin e akademisë me rekuizita dhe mjete të nevojshme për zhvillimin e veprimtarisë.

AUSTRALIAN GP

Vettel fiton garën e parë, Ferrari më i shpejt se Mercedesi

26 Mars, 2017 @10:45

Katër herë kampioni i botës në Formula 1, Sebastian Vettel, ka...

AUSTRALIAN GP

Sezoni i ri nesër, Hamilton në ‘pole position’

25 Mars, 2017 @14:06

Në mëngjesin e 26 marsit, Formula 1 nis sezonin e saj të ri. ...

BESA-TREPÇA

Besa Famiglia e pandalshme

19 Mars, 2017 @23:13

Derbi i kreut të tabelës së Superligës A në hendboll u zhvillua...

VËLLAZNIMI-DRITA

Barazim në Gjakovë

19 Mars, 2017 @23:12

Dueli më interesant i xhiros së dytë të Superligës A në...

TREPÇA-PRISHTINA

Hendbollistët e Trepçës, mposhtin Prishtinën në derbi

16 Mars, 2017 @19:35

Trepça është ndarë triumfuese nga derbi i zhvilluar ndaj...

INDIAN WELLS

Federer, përsëri më i mirë se Nadal

16 Mars, 2017 @9:26

Për herë të dytë në vitin 2017 dhe për të tretën herë...

FAZA E DYTË

Sot nis Superliga A me derbi Trepça-Prishtina

15 Mars, 2017 @9:49

Pas përfundimit të pjesës së parë të stinorit në Superligë...

TREPÇA-KASTRIOTI

Trepça mposht Kastriotin, përfundon e dyta

12 Mars, 2017 @11:33

Derbi i xhiros së XVIII të Superligës në hendboll ka kaluar në...

THAI BOX

Dardan Morina fiton për 4 minuta, mbron titullin kampion

12 Mars, 2017 @1:09

Në duelin e zhvilluar pak çaste më parë, Dardan Morina e ka...

XHIROJA XVIII

Trepça-Kastrioti, sot

11 Mars, 2017 @11:03

Xhiroja e XVIII e Superligës së Kosovës në hendboll fillon sot me...

DERBI I XHIROS

Besa Famgas ia shkakton Prishtinës humbjen e parë

Foto: FHK

30 Tetor, 2017 @11:03

Kampionia në fuqi, Besa FamGas e ka vazhduar dominimin në...

DERBI I SUPERLIGËS

Derbi i të pamposhturve, të dielën

27 Tetor, 2017 @14:24

Të dielën në Karagaç të Pejës, zhvillohet derbi i elitës së...

TREPÇA-KASTRIOTI

Trepça fiton në tavolinë

26 Tetor, 2017 @9:50

Derbi i mesit të tabelës në elitën e hendbollit të Kosovës, nuk...

PASQYRA E SHKURTËR: XHIROJA V

BesaFamgas dhe Prishtina - krejt fitore

BOROZANI/D.S./Arkiv

16 Tetor, 2017 @10:05

Dy skuadrat që po mbajnë pikët maksimale në elitën e hendbollit...

PASQYRA E XHIROS IV TË SUPERLIGËS

Besa e pandalshme, +33 ndaj Vëllaznimit

9 Tetor, 2017 @10:12

Kampionia aktuale, Besa FamGas, nuk ka hasur rezistencë as në...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga