Të gjitha lajmet

ZHVILLIMI

Ferizaji, qyteti i hendbollit!

Ferizaji, qyteti i hendbollit!

28 Mars, 2017 @7:34

Këto ditë kanë filluar aktivitetet për jetësimin e akademisë së hendbollit në Ferizaj, e cila u themelua në tetor të vitit të kaluar. Kryetari i Ferizajit priti udhëheqjen e Federatës së hendbollit dhe drejtues të akademisë, për të bashkëbiseduar lidhur me rrjedhën e mëtejme të punëve. Me këtë rast u tha se tashmë ka filluar përzgjedhja e fëmijëve dhe e të rinjve që do të përfshihen në stërvitje për t’u bërë hendbollistë.

Koordinatori i akademisë, Ismet Jupa, bëri të ditur se gjatë ditëve në vijim, në bashkërendim me arsimtarët e kulturës fizike, do të formohen grupet e para të talenteve të hendbollit, me të cilat do të punohet për avancim të mëtejshëm.

Akademia e hendbollit synon angazhimin e sa më shumë të rinjve për t’u marrë me sportin e hendbollit dhe me zhvillimin psikomotorik të të rinjve, kryesisht të moshave jomadhore.

Ky është një pilot projekt një-vjeçar me mundësi vazhdimi. Sipas marrëveshjes së themelimit, Komuna e Ferizajt e ka për obligim sigurimin e mjediseve të përshtatshme për funksionimin e akademisë, kurse Federata e Hendbollit e Kosovës është përgjegjëse për organizimin e mbarëvajtjes së punës, sipas planit operacional, për angazhimin e ekspertëve të hendbollit dhe për furnizimin e akademisë me rekuizita dhe mjete të nevojshme për zhvillimin e veprimtarisë.

AUSTRALIAN GP

Vettel fiton garën e parë, Ferrari më i shpejt se Mercedesi

26 Mars, 2017 @9:45

Katër herë kampioni i botës në Formula 1, Sebastian Vettel, ka...

AUSTRALIAN GP

Sezoni i ri nesër, Hamilton në ‘pole position’

25 Mars, 2017 @13:06

Në mëngjesin e 26 marsit, Formula 1 nis sezonin e saj të ri. ...

BESA-TREPÇA

Besa Famiglia e pandalshme

19 Mars, 2017 @22:13

Derbi i kreut të tabelës së Superligës A në hendboll u zhvillua...

VËLLAZNIMI-DRITA

Barazim në Gjakovë

19 Mars, 2017 @22:12

Dueli më interesant i xhiros së dytë të Superligës A në...

TREPÇA-PRISHTINA

Hendbollistët e Trepçës, mposhtin Prishtinën në derbi

16 Mars, 2017 @18:35

Trepça është ndarë triumfuese nga derbi i zhvilluar ndaj...

INDIAN WELLS

Federer, përsëri më i mirë se Nadal

16 Mars, 2017 @8:26

Për herë të dytë në vitin 2017 dhe për të tretën herë...

FAZA E DYTË

Sot nis Superliga A me derbi Trepça-Prishtina

15 Mars, 2017 @8:49

Pas përfundimit të pjesës së parë të stinorit në Superligë...

TREPÇA-KASTRIOTI

Trepça mposht Kastriotin, përfundon e dyta

12 Mars, 2017 @10:33

Derbi i xhiros së XVIII të Superligës në hendboll ka kaluar në...

THAI BOX

Dardan Morina fiton për 4 minuta, mbron titullin kampion

12 Mars, 2017 @0:09

Në duelin e zhvilluar pak çaste më parë, Dardan Morina e ka...

XHIROJA XVIII

Trepça-Kastrioti, sot

11 Mars, 2017 @10:03

Xhiroja e XVIII e Superligës së Kosovës në hendboll fillon sot me...

TOP 8

Çerekfinalet e Kupës, nesër dhe pasnesër

28 Mars, 2017 @7:44

Pas shortit të tërhequr javën e shkuar në zyret e FHK-së janë...

BESA-TREPÇA

Besa Famiglia e pandalshme

19 Mars, 2017 @22:13

Derbi i kreut të tabelës së Superligës A në hendboll u zhvillua...

VËLLAZNIMI-DRITA

Barazim në Gjakovë

19 Mars, 2017 @22:12

Dueli më interesant i xhiros së dytë të Superligës A në...

TREPÇA-PRISHTINA

Hendbollistët e Trepçës, mposhtin Prishtinën në derbi

16 Mars, 2017 @18:35

Trepça është ndarë triumfuese nga derbi i zhvilluar ndaj...

FAZA E DYTË

Sot nis Superliga A me derbi Trepça-Prishtina

15 Mars, 2017 @8:49

Pas përfundimit të pjesës së parë të stinorit në Superligë...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga