Të gjitha lajmet

TRANSFERE

Ferizaji vër8 përforcohet

Ferizaji vër8 përforcohet

29 Janar, 2018 @20:35

Skuadra e Ferizajit sot ka arritur marrëveshje me tetë lojtarë para përfundimit të afatit kalimtar të janarit.

Tetë lojtarët që u transferuan te Ferizaji janë: Erdin Hashani (Vllaznia), Qëndrim Dautaj (Flamurtari), Adnan Haxhaj (Drenica), Dren Gashi (Drenica), Visar Zogiani (Flamurtari), Adem Maliqi (2 Korriku), Alban Rexhepi (Vllaznia) dhe Armend Blakçorri (Ramiz Sadiku).

TABELA AKTUALE

Gjithashtu, trajneri i ri i skuadrës Bylbyl Sokoli, sot doli në stërvitjen e parë me skuadrën, derisa qëllimi kryesor do të jetë rikthimi në Superligë.

KTHEHEN NGA BREGDETI

Feronikeli kthehet në shtëpi

Pamje nga stërvitja e sotme e KF Feronikelit/ Foto: KFFeronikeli Official

29 Janar, 2018 @16:03

Ish kampioni i Kosovës, Feronikeli, që këtë stinor po mëton të...

NË POZHARAN

Vllaznia zyrtarizon 5 lojtarë të ri

29 Janar, 2018 @14:48

Skuadra e Vllaznisë së Pozharanit pas emërimit të Agron Selmanit...

BYLBYL SOKOLI

Zyrtarizojnë Sokolin, presin përforcimet e mëdha

29 Janar, 2018 @12:50

Pas zyrtarizimit të trajnerit Bylbyl Sokoli dje vonë, skuadra që...

MIQËSORE: LLAPI - DINAMO ST PETERSBURG

Llapi mposht rusët, fiton testin e parë

Foto: KFLlapi

29 Janar, 2018 @12:35

Lideri i Superligës së Kosovës, Llapi, në ndeshjen e parë...

PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG

Auba shumë afër Arsenalit

29 Janar, 2018 @12:24

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang, është...

MIQËSORE

Kryeziu sërish vendos, Kosova U19 edhe një fitore

Foto: FFK

29 Janar, 2018 @10:58

Djemtë e Kosovës U-19 për herë të dytë konfirmuan veten se...

SAMIR SAHITI

Sahiti te Flamurtari

29 Janar, 2018 @10:32

Futbollisti që pjesën vjeshtore të kampionatit luajti për...

ERVIS KAJA

Liria zyrtarizon mbrojtësin Kaja

28 Janar, 2018 @22:49

Liria pas sigurimit të marrëveshjes me sulmuesin nga Mali, Ibrahima...

SHQIP NË BOTË

Goli i Muriqit i jep fitoren Rizesporit

28 Janar, 2018 @21:01

Me golin e Vedat Muriqit pak minuta para përfundimit të ndeshjes,...

KF BESA

Besa zyrtarizon 4 përforcime

BOROZANI/ A.P

28 Janar, 2018 @20:54

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi i Besës nga Peja...

SPAL-INTER

S’arrijnë të mposhtin as SPAL-in

28 Janar, 2018 @14:30

Skuadra që po lufton për mbijetesë në Serie A, SPAL, ka arritur...

CHIEVO-JUVENTUS

Chievo me 9 lojtarë, Juve lider

27 Janar, 2018 @22:46

Juventus ka marrë lidershipin e Serie A-së sonte. Ekipi bardhezi...

DUKAGJINI - BALLKANI

Ballkani mposht Dukagjinin dhe ruan kreun

Foto: Liga e Parë e Kosovës (Facebook)

29 Prill, 2018 @18:35

Me fitoren e therandasve është mbyllur dueli i sotëm mes Dukagjini...

JAVA XXVII

Punë e vështirë për liderët e Ligës së Parë

29 Prill, 2018 @8:51

Përveç ndeshjeve të Superligës, sot futbolli kosovar sjell edhe...

JAVA XXVII

3 ndeshje nga Liga e Parë

28 Prill, 2018 @8:51

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen 3 ndeshje në kuadër të...

CAKTOHEN DATAT

Barazhi i Superligës, në fund të majit

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

26 Prill, 2018 @15:24

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka përcaktuar sot datat e...

VENDIMET E KD-së

Vushtrrisë gjobë 1 mijë euro

BOROZANI/A.P./Arkiv

26 Prill, 2018 @14:52

Skuadra e Vushtrrisë, që po mëton inkuadrimin në Superligë nga...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë