Të gjitha lajmet

SULEJMAN STAROVA

Edhe Feronikeli me trajner nga Shqipëria

Edhe Feronikeli me trajner nga Shqipëria

20 Mars, 2018 @20:30

Tashmë numri i skuadrave të Superligës me trajner nga Shqipëria ka shkuar në katër. Pas Lirisë, që nisi e para këtë stinor me trajner Bledi Shkëmbin, Prishtina solli Mirel Josën, e në afatin kalimtar të janarit, Trepça’89 solli Gugash Maganin.

Vetëm një ditë pas dorëheqjes së Ismet Munishit, Feronikeli sot ka zyrtarizuar trajner Sulejman Starovën, ish-trajnerin e Partizanit të Tiranës.

“Do ta bëjmë të pamundurën që ta çojmë deri në fund synimin tonë dhe ta fitojmë titullin,” është cituar të ketë thënë Starova për faqen zyrtare të Feronikelit në deklaratën e parë të tij pas marrëveshjes së arritur.

Me ardhjen e Starovës, numri i trajnerëve që kanë drejtuar Feronikelin këtë stinor, shkon në katër. Ekipi nga Gllogoci stinorit ia nisi me Gani Sejdiun, vazhdoi me Zekirija Ramadanin dhe së fundi nisi pranverën me Ismet Munishin.

BILETAT

Francoville, stadiumi dhe biletat për ndeshjet e Kosovës

Stadium "Jean Rolland" në Francoville, 20km larg qendrës së Parisit, Francë

20 Mars, 2018 @17:06

Kosova në përballjet që do t’i zhvillojë këtë javë, ndaj...

KOSOVA U21

Lista e Kosovës U21 për 2 ndeshjet e marsit

Foto: FFK

19 Mars, 2018 @21:12

Kur jemi pak ditë nga zhvillimi i ndeshjeve, kjo është lista e të...

KOSOVA U21

Deklaratat e lojtarëve para ndeshjeve kualifikuese

19 Mars, 2018 @21:06

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para dy ndeshjeve kualifikuese u...

JAVA XXII

Liga e Parë, terminet e xhiros XXII

BOROZANI

19 Mars, 2018 @20:33

Janë përcaktuar terminet për xhiron e ardhshme të Ligës së...

KOSOVA U21

Prekazi: Kemi treguar lojëra të mira, na duhet përkrahja

19 Mars, 2018 @20:44

Kosova U21 ka nisur sot përgatitjet për dy ndeshjet e radhës në...

TE FERONIKELI

Dorëhiqet Munishi

19 Mars, 2018 @19:46

Trajneri prishtinas i Feronikelit, Ismet Munishi, ka dhënë...

KOSOVA-KIKA

Kika fiton derbin e fund-tabelës

19 Mars, 2018 @15:15

Kika ka fituar përballjen e fundit të xhiros XXI të Ligës së...

FERONIKELI - LIRIA

Pa gola në Drenas, por Liria ngjitet

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @15:58

Në takimin e zhvilluar në Drenas mes Feronikelit dhe Lirisë,...

GJILANI - TREPÇA '89

Kampioni mposhtet në Gjilan

21 Prill, 2018 @15:53

Me rezultat 2-0 u mbyll njëra nga dy ndeshjet e para të xhiros së...

JAVA XXVIII

Dy ndeshje nga Superliga

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @9:04

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen dy ndeshje nga Superliga e...

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

19 Prill, 2018 @16:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i...

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 Prill, 2018 @7:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga