Të gjitha lajmet

FERIZAJ - FERONIKELI

Feronikeli me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

Feronikeli me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

12 Shtator, 2018 @16:39

Ferizaj
Feronikeli
Ferizaj 0 : 2 Feronikeli
Astrit FAZLIU 7', Jean Agostinho DA SILVA 66'

Stadiumi i qytetit, Ferizaj

Vjen fitorja e dytë me radhë e Feronikelit.

Pas fitores ndaj Ballkanit xhiron e kaluar, këtë xhiro skuadra nga Drenasi ka arritur ta mposhtë skuadrën e Ferizajit.

Astrit Fazliu shënoi fillimisht për 0-1, e më pas Da Silva u përkujdes për golin e dytë, për ta vendosur kështu rezultatin përfundimtar të takimit, 0-2.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Kjo fitore, e cila erdhi në debutimin e trajnerit Zekirija Ramadani te Feronikeli, bën që ‘Nikli’ të ketë 8 pikë dhe të mbetet akoma pa humbje, kurse Ferizaji mbetet në kuotën e 3 pikëve.FORMACIONET ZYRTARE

FERIZAJ: Blakqori, Kaqar, Kaqiku, Marko, Mone, Asani, Karabeg, Jashari, Hamiti, Gashi, Bërbatovci. Trajner: Afrim Tovërlani.

FERONIKELI: Smakiqi, Prekazi, Islami, Lladrovci, Hoxha, Dasilva, Morina, Fazliu, Rexha, Dabiqaj, Magani. Trajner: Zekirija Ramadani.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. ...

XHIRO IV

Formacionet zyrtare: KEK-u - Trepça ‘89

FOTO/ BOROZANI

12 Shtator, 2018 @14:17

Janë publikuar 11-shet startuese të KEK-ut dhe të Trepçës 89. ...

JAVA 4

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Feronikeli

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:14

Publikohen formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Feronikelit. ...

PAMJE

Video e re nga “Arena Kombëtare”

Foto: FSHF

12 Shtator, 2018 @13:28

Edhe pse ende nuk dihet data përfundimtare kur pritet të...

JAVA E KATËRT

4 ndeshje nga Superliga

BOROZANI / ARKIV

12 Shtator, 2018 @11:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, sot luhen katër ndeshjet e tjera...

KEK-u - TREPÇA '89

‘89-shi bindshëm ndaj KEK-ut, e para e sezonit

12 Shtator, 2018 @16:42

Lehtë për Trepçën ‘89 kaloi ndeshja e luajtur sot ndaj KEK-ut në...

FLAMURTARI - LIRIA

Liria ‘viktima’ e radhës, Flamurtari nuk ndalet!

12 Shtator, 2018 @16:41

4 ndeshje, 4 fitore! I vetmi ekip me formë perfekte në edicionin e...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. ...

XHIRO IV

Formacionet zyrtare: KEK-u - Trepça ‘89

FOTO/ BOROZANI

12 Shtator, 2018 @14:17

Janë publikuar 11-shet startuese të KEK-ut dhe të Trepçës 89. ...

JAVA 4

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Feronikeli

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:14

Publikohen formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Feronikelit. ...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga