Të gjitha lajmet

GJILANI - FERONIKELI

Feronikeli mposhtet, Trepça ‘89 pranë titullit

Feronikeli mposhtet, Trepça ‘89 pranë titullit

29 Prill, 2017 @16:09

Gjilani
Feronikeli
Gjilani 1 : 0 Feronikeli
Gëzim RUSI 47'

Stadiumi i qytetit - Gjilan

Me rezultat 1-0 është mbyllur takimi i luajtur sot mes Gjilanit e Feronikelit në Gjilan, rezultat ky i cili i konvenon më së shumti Trepçës ‘89, e cila tashmë krijon distancë të konsiderueshme në krye.

Skuadra e Gjilanit fillimisht zhvilloi një pjesë të parë shumë të mirë, me 2-3 raste të krijuara nga Armend Thaqi, mirëpo finalizimi mungoi në secilin rast. Rast për shënim kishte edhe Zgjim Mustafa në fillim të takimit, mirëpo golin e mohoi portieri Faton Maloku. Goli i fitores erdhi në pjesën e dytë nga Gëzim Rusi i inkuadruar nga banka rezervë. Rusi shënoi pas një asistimi fenomenal të Haxhimusës, për t’i dhënë avantazhin skuadrës së tij, avantazh ky që u ruajt deri në fund të takimit.

Kampioni në fuqi i Kosovës në anën tjetër provoi ta gjente barazimin, mirëpo goli nuk erdhi në asnjë moment dhe takimi u mbyll 1-0, duke bërë kështu që diferenca mes Trepçës ‘89 dhe Feronikelit në tabelë të jetë 10 pikë kur kanë mbetur edhe 5 xhiro deri në fund.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

LLAPI-LIRIA

Llapi fut Lirinë në telashe barazhi

29 Prill, 2017 @15:45

Pas pjesës së parë të kaluar pa gola, Llapi me fillim të pjesës...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Real-Valencia

29 Prill, 2017 @14:41

Në ora 16e15 nis përballja e radhës në La Liga, ndërmjet Real...

SOCIEDAD-GRANADA

4 trajnerë për stinor dhe bien nga La Liga

29 Prill, 2017 @14:32

Real Sociedad i ka dhënë fund mbijetesës 5 vjeçare të Granadës...

TIRANA - PARTIZANI

Sukaj vendos derbin, Partizani në krye

28 Prill, 2017 @19:54

Me fitoren e Partizanit është mbyllur derbi ‘i zjarrtë’ i...

HAJVALIA - TREPÇA 89

Trepça ‘89 kryen detyrën, vazhdon drejt titullit

28 Prill, 2017 @15:53

Me fitoren e liderit aktual u hap xhiro e XXVIII e Superligës së...

5 PËR VIKEND

Fundjavë e nxehtë në Itali!

28 Prill, 2017 @15:12

Nga pesë ndeshje të përzgjedhura për këtë fundjavë, dominojnë...

MARCA

Real pranë De Geas

28 Prill, 2017 @12:21

Real Madrid është afër arritjes së marrëveshjes me portierin...

NË DRENAS

Feronikeli vazhdon stërvitjet me përforcimet e reja

Fotot: KFFeronikeli/fb

16 Korrik, 2018 @12:19

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli , ka shtuar në skuadër në ditët e...

DREJTËSIA NË NDESHJE

Malmo-Drita, me referë nga Luksemburgu

Foto: malmo official/fb

16 Korrik, 2018 @10:07

Skuadra e Dritës, që po garon në fazën e parë kualifikuese të...

CAKTOHEN REFERËT E NDESHJES

Nën referimin zviceran

Foto: prishtinafc.com

16 Korrik, 2018 @9:45

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjes kthyese të raundit të parë UEL...

DREJT KROACISË

Tre reprezentues në prova te Hajduk

15 Korrik, 2018 @13:43

Futbollistët e rinj të Kosovës janë në kërkim të daljes nga...

SUPERKUPA

Stadiumi hapet me Superkupën e Kosovës!

BOROZANI/ D. S.

14 Korrik, 2018 @17:35

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) do të hap zyrtarisht...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga