Të gjitha lajmet

NË DRENAS

Feronikeli prezenton trajnerin dhe përforcimet

Feronikeli prezenton trajnerin dhe përforcimet

15 Korrik, 2017 @10:15

Përmes një konference për shtyp të organizuar dje pasdite në “Rexhep Rexhepi”, ish kampioni i Kosovës, Feronikeli, ka prezentuar përforcimet dhe me ‘to beson në fuqinë për të luftuar për trofe dhe dalje në Europë stinorin që vjen.

“Bashkëpunimi dhe korrektësia që e kemi pasur këtu, është arsyeja kryesore që kam vendosur të kthehem te Feronikeli. Objektivi është madhor, që përputhet me filozofinë time të lojës,” ka thënë Gani Sejdiu, trajner i ri i ekipit.

Dabiqaj

Feronikeli nën drejtimin e Gani Sejdiut kishte arritur të fitojë për herë të parë në histori titullin kampion.

Përveç trajnerit Sejdiu, janë prezentuar zyrtarisht edhe përforcimet për këtë stinor: Qemail Elshani, Albert Dabiqaj, Arbër Prekazi dhe sulmuesi Granit Arifaj. Treshja e parë vjen nga Besa e Pejës, ndërsa Arifaj, pas vetëm një javë qëndrimi te Liria e Prizrenit “iku” te ish-kampioni.

ANALIZAT VERORE

Vera te Manchester City

15 Korrik, 2017 @22:52

Disa transferime të hershme për të hequr gajlet më pak të...

ANALIZAT VERORE

Vera te Tottenham Hotspurs

15 Korrik, 2017 @9:35

Spurs luajnë futbollin më të bukur ndoshta në ishull. Për më...

ANALIZAT VERORE

Vera te Bayern

14 Korrik, 2017 @22:23

E vetmja gjë që ka bërë Ancelotti ndryshe nga paraardhësi i tij...

PREJ GJILANIT

Arbios Thaçi i kthehet Drenicës

14 Korrik, 2017 @19:59

Futbollisti i deritashëm i Gjilanit, Arbios Thaçi, i është kthyer...

LIRIA - ONIX

Zeka debuton me gol te Liria

BOROZANI/ Arkiv

14 Korrik, 2017 @19:51

Liria ka shënuar fitore në miqësoren e parë të drejtuar nga...

ZYRTARE

Walker me rekord te City

manchestercity/ facebook

14 Korrik, 2017 @17:16

Mbrojtësi anësor i deritashëm i Tottenhamit, Kyle Walker, u...

TRANSFER

Lauren Ismailaj te Drita

14 Korrik, 2017 @16:51

Skuadra gjilanase Drita, e përforcoi ekipën me lojtarin e...

LEONARDO BONUCCI

Milan e zyrtarizon Bonuccin

14 Korrik, 2017 @14:34

Përmes një videoje të postuar pak më parë në faqen zyrtare të...

NË PRIZREN

Liria miqësoren e parë sot

BOROZANI/ A. Paçarizi

14 Korrik, 2017 @13:02

Tani është momenti i vërtetë për të parë Lirinë që po...

SHORTI I RAUNDIT III

Skënderbeu mëson rivalin potencial

14 Korrik, 2017 @12:17

Skënderbeu, në rast se kalon rivalin e raundit të dytë...

GAME 3: KHIMKI - CSKA MOSCOW

Shved i pamëshirshëm ndaj ish-skuadrës

Foto: euroleague.net

25 Prill, 2018 @22:18

Në ndeshjen e tretë të playoffit në duelin rus Khimki e ka...

BAYERN - REAL

Hap gjigand i kampionit drejt finales

Foto: championsleague/fb

25 Prill, 2018 @21:41

Real Madrid ka përmbysur epërsinë e hershme të Bayernit në...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

SUPERLIGA PLAYOUT

Borea mëson rivalin për PlayOut

25 Prill, 2018 @21:10

Pas fitores së titullit kampionit nga Lipjani në Ligë të Parë,...

GAME 3: REAL - PANATHINAIKOS

Mbretërit një fitore larg Final Fourit

Foto: euroleague.net

25 Prill, 2018 @20:52

Skuadra madrilene ka arritur të mposht Panathinaikosin me rezultat...

Të gjitha lajmet nga