Të gjitha lajmet

CARDIFF - ARSENAL

Feston me shqiponjë, rrezikon dënimin

2 Shtator, 2018 @14:57

Në takimin që Arsenali po e luan në këto momente ndaj Cardiffit, golin e parë për londinezët e shënoi Shkodran Mustafi me kokë, gol që erdhi pas krosimit nga Granit Xhaka.

E këtë gol Mustafi e festoi ‘me shqiponjë’, gjë që krijoi debate të menjëhershme në rrjetet sociale.

‘Independent’ pak minuta pas golit shkruan që Mustafi mund të dënohet nga Federata Angleze për shkak që ky simbol është ‘provokim politik’, njëjtë sikur festimet e Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës në ndeshjen mes Zvicrës e Serbisë në kampionatin botëror muaj më parë.

Siç dihet, ky gjest nuk ka të bëjë me kurrfarë provokimi dhe shpresojmë që FA të jetë e vetëdijshme për këtë.

JAVA E DYTË

5 ndeshje nga Liga e Parë

BOROZANI / E.D

2 Shtator, 2018 @9:22

Tri ndeshje u zhvilluan dje, derisa pesë të tjera do të luhen sot...

JAVA E TRETË

Ndeshja e parë kampionale në “Fadil Vokrri”

BOROZANI / G.P

2 Shtator, 2018 @9:16

Me fillim nga ora 19:45, sonte zhvillohet ndeshja e parë kampionale...

LLAPI - FERIZAJ

Llapi me fitore bindëse ndaj Ferizajt

1 Shtator, 2018 @17:33

Skuadra e Llapit e ka demoluar Ferizajn, duke e mposhtur sot në...

FERONIKELI - BALLKANI

Magani njofton Feronikelin me fitore

1 Shtator, 2018 @17:28

Një fitore e mundimshme por po aq edhe e rëndësishme është...

VIDEO

Rashica, shpëtimtari i Werderit. Shënon në fund për fitore

1 Shtator, 2018 @16:47

Milot Rashica është shndërruar në hero në ndeshjen Eintracht...

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Llapi - Ferizaj

1 Shtator, 2018 @15:43

Llapi: Haxho, Jashari, Sinani, Emini, Idrizi, Namani, Shabani,...

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ballkani

1 Shtator, 2018 @15:39

Feronikeli: Smakiqi, Islami, Prekazi, Lladrovci, Dabiqaj, Ahmeti,...

TRANSFER

Dellova dhe Tolaj, transferohen te Hajduku

1 Shtator, 2018 @15:25

Skuadra e njohur kroate, Hajduk, ka nënshkruar kontratë me dy...

UNITED - SPURS

Spurs perfekt, shton presionin ndaj Mourinhos

Fotot: PremierLeague/fb

27 Gusht, 2018 @21:56

Tre gola të shënuara në pjesë të dytë dhe fitorja e parë e...

NEWCASTLE - CHELSEA

Tri nga tri për Chelsea

26 Gusht, 2018 @17:57

Tri ndeshje, tri fitore për Chelsean e Sarrit! Skuadra londineze...

WOLVES - CITY

‘Ujqit’ ndalin kampionin

Foto: Wolves Official

25 Gusht, 2018 @14:25

Me barazim është mbyllur ndeshja e parë e xhiros së tretë të...

BRIGHTON-UNITED

BrightON triumfon ndaj Unitedit

Foto: premierleague/fb

19 Gusht, 2018 @18:22

Skuadra e Brightonit ka shënuar fitoren e parë të stinorit me...

CHELSEA - ARSENAL

Sarri 2 fitore, Emery 2 humbje

Fotot: chelsea/tw

18 Gusht, 2018 @19:41

Ka përfunduar derbi londinez ndërmjet Chelseat e Arsenalit pak më...

Të gjitha lajmet nga Premier League