Të gjitha lajmet

FUTBOLLISTËT E HUAJ

FFK: Të huajt transferohen deri të shtunën

FFK: Të huajt transferohen deri të shtunën

10 Gusht, 2017 @9:41

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur përmes një njoftimi në faqen e saj zyrtare se ekipet që do të marrin lojtarë të huaj, jashtë Kosove, do të mund të kryejnë transferimin e tyre maksimalisht deri më 12 gusht 2017, të shtunën.

“Informohen të gjitha klubet e futbollit të cilat janë të interesuara për transferimin e lojtarëve nga jashtë se një gjë të tillë mund ta bëjnë deri më datë 12.08.2017 (ditë e shtunë), pasi afati kalimtar për transferime ndërkombëtare përfundon pikërisht në datën e lartshënuar,” ka bërë të ditur FFK.

Deri më sot, shumica e skuadrave të Superligës ka angazhuar lojtar, apo disa lojtarë nga vende të ndryshme të botës.

Superliga, nis më 19 gusht 2017.

MIQËSORE

Feronikeli fiton ndaj 2 Korrikut

Foto: KFFeronikeli/ Facebook

9 Gusht, 2017 @23:02

Në miqësoren e zhvilluar sot, Feronikeli e ka mposhtur me rezultat...

TRANSFER

Feronikeli transferon Trim Krasniqin

Foto: KF Feronikeli

9 Gusht, 2017 @22:55

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i Feronikelit ka konfirmuar për...

MIQËSORE

Llapi mposht Ramiz Sadikun

9 Gusht, 2017 @22:44

Në takimin miqësor të luajtur sot në kuadër të përgatitjeve...

SHQIP NË BOTË

Januzaj shënon golin e parë me Sociedadin

9 Gusht, 2017 @22:06

Vjen edhe goli i parë i Adnan Januzajt me Sociedadin. I...

ROBERTO SOLDADO

Soldado në Superligën turke

9 Gusht, 2017 @14:15

Sulmuesi spanjoll i Villarealit, Roberto Soldado, shumë shpejt do...

MALLKIMI I SUPERKUPËS

Tre Superkupa, tre dështime

9 Gusht, 2017 @9:06

“E treta e vërteta” nuk vlejti për strategun portugez Jose Mourinho...

TROPHY MAN

Trofeu i 6 i trajnerit Zidane

9 Gusht, 2017 @8:59

Po vazhdon suksesi i trajnerit Zinedine Zidane. Vetëm për 1 vit e...

SUPERKUPA E MBRETËRVE

Reali mbron Superkupën europiane, e katërta në histori

8 Gusht, 2017 @22:35

Real Madrid me lojë bindëse ka fituar ndeshjen e finales së...

SUPERKUPA E EUROPËS

11-shet Real Madrid - Manchester United

8 Gusht, 2017 @19:55

Zinedine Zidane dhe Jose Mourinho kanë përcaktuar 11-shet e para...

DALBERT HENRIQUE

Henrique, para zyrtarizimit te Inter

8 Gusht, 2017 @16:22

Mbrojtësi brazilian i krahut, Dalbert Henrique, sot ka përfunduar...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Vllaznia-Gjilani

21 Tetor, 2017 @14:09

Pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar 11-shet fillestare...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Prishtina-Besa

BOROZANI/ E. D.

21 Tetor, 2017 @13:57

Pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar 11-shet fillestare...

PARA NDESHJES: VLLAZNIA-GJILANI

Një fitore larg kreut dhe lufta për shpresë

Foto: KFVllaznia

21 Tetor, 2017 @8:34

Dy ekipe me synime krejtësisht të kundërta ballafaqohen sot në...

PARA NDESHJES: PRISHTINA-BESA

Mundësia për t’u bërë lider

Pamje nga ndeshjet e kaluara, Besa-Prishtina/ Foto: prishtinafc.com

21 Tetor, 2017 @8:12

Një rezultat pak më ndryshe i Gjilanit në përballje ndaj...

KOMUNIKATË

Komunikatë nga Flamurtari

20 Tetor, 2017 @21:55

Përmes një komunikate për media, klubi i Flamurtarit i ka kërkuar...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga