Të gjitha lajmet

ARGJENTINA MERR FRYMË

FIFA heq suspendimin e Messit

FIFA heq suspendimin e Messit

5 Maj, 2017 @15:28

Pas ankesës së Federatës së Futbollit të Argjentinës (AFA) lidhur me suspendimin që iu dha Lionel Messit, prej 10 mijë frangave zvicerane dhe 4 ndeshjeve moslojë për kombëtare, Komisioni i Apelit pranë FIFAs e ka larguar dënimin në fjalë.

Njoftimin e ka bërë të ditur vetë FIFA sot, përmes një komunikate për media. Messi ishte dënuar për shkak të fjalëve ofenduese ndaj referit anësor në ndeshje të Argjentinës, kualifikuese për Botërorin Rusia 2018.

CHELSEA

Conte: Shumë vështirë ndaj M’brough

5 Maj, 2017 @15:14

Italiani që po e mban Chelsean në krye të Premier Ligës dhe...

MANCHESTER CITY

Pep: Me fitore në Ligë të Kampionëve

5 Maj, 2017 @15:02

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ndër të tjera në...

5 PËR VIKEND

Derbi nga Premier Liga në Serie A

5 Maj, 2017 @13:52

1. West Ham – Tottenham (e premte, ora 9) Nga ky sezon, liga më e...

CELTA VIGO - MANCHESTER UNITED

Rashford vendimtar, United drejt Stokholmit!

4 Maj, 2017 @23:00

Pas triumfit të Ajaxit mbrëmë ndaj Lyonit, gjysmëfinalja tjetër...

TERMINET E XHIROS XXIX

‘89-shi nesër do ngritje të epërsisë ndaj ndjekësve

Pamje nga stërvitja e djeshme e Trepçës'89, që po kërkon titullin e parë të kampionit në histori/ Foto: A. Osmani/ Trepça'89/Facebook

4 Maj, 2017 @13:26

Lideri i Superligës së Kosovës, Trepça’89, nesër do të pret...

ANTOINE GRIEZMANN

Rrogë fantastike për Griezmann nga United

4 Maj, 2017 @13:15

E përditshmja britanike, The Sun, ka bërë të ditur në një lajm...

FIFA RENDITJA, MAJ 2017

Shqipëria s’lëviz nga pozita e muajit të kaluar

4 Maj, 2017 @11:58

Në renditjen e re të FIFAs për reprezentacionet, të botuar sot,...

FIFA RENDITJA, MAJ 2017

Vazhdon rënia e Kosovës në renditjen e FIFAs

4 Maj, 2017 @11:53

Kosova ka vazhduar të pësojë rënie në renditjen mujore të...

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Monaco-Juventus

Foto: uefa.com

3 Maj, 2017 @23:01

Juventus ka bërë një hap të madh drejt finales së Ligës së...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018