Të gjitha lajmet

KOSOVA PA LORETIN

FIFA s’lejon Sadikun të luaj për Kosovën

Loret Sadiku/ BOROZANI/ Lis Dorambari

FIFA s’lejon Sadikun të luaj për Kosovën

16 Dhjetor, 2016 @15:13

Një lajm aspak i mirë ka ardhur nga FIFA sot. Shtëpia botërore e futbollit, nuk ka pranuar kërkesën e qendërmbrojtësit Loret Sadiku për tu paraqitur me fanellë të Kosovës tash e tutje.

Njoftimin e ka dhënë Koha Ditore sot, ndërsa mungesa e Sadikut, që së fundi ka qenë i lënduar është llogaritur si mungesë e theksuar e mbrojtjes së përfaqësueses.

Sidoqoftë, tashmë Albert Bunjaki dhe stafi i tij do të duhet të orientohen në mbrojtës tjerë për reprezentacionin e Kosovës, pasi që Sadikut nuk iu lejua ndërrimi i përfaqësueses për shkak se ai më parë veçse kishte bërë një kërkesë të tillë dhe dy herë nuk lejohet ndërrimi i përfaqësueses.

REGJIONALE

Ceferin mohon ligën rajonale

16 Dhjetor, 2016 @14:52

Kreu i ri i UEFA-së, Aleksander Ceferin, ka mohuar krijimin e ligës...

KLAUZOLA

Suarez kushton 200 mln euro

16 Dhjetor, 2016 @6:08

Pasi që nënshkroi kontratën e re me Barcelonën, është bërë e...

ILKAY GUNDOGAN

Përfundon stinori për mesfushorin e Cityt?!

16 Dhjetor, 2016 @5:51

Mesfushori gjerman i Manchester Cityt, Ilkay Gundogan, mund të ketë...

BRAZILIANI

Oscar, te më të paguarit?!

REUTERS/Arkiv

16 Dhjetor, 2016 @5:18

Mesfushori brazilian i Chelseat, Oscar, shumë shpejt mund të bëhet...

NË SHKUP

Besart Ibraimi, lojtari i vitit në Maqedoni

Foto: gol.mk

16 Dhjetor, 2016 @5:02

Futbollisti i Shkëndijës së Tetovës, Besart Ibraimi, është...

BARCELONA

Kontratë e re për uruguajanin

15 Dhjetor, 2016 @18:38

Përmes një konfirmimi zyrtar, klubi i Barcelonës ka njoftuar që...

KUPA E TURQISË

Vedat Muriqi shënon, Genclerbirligi fiton

15 Dhjetor, 2016 @18:13

Futbollisti kosovar nga Prizreni, Vedat Muriqi, ka shënuar sot për...

STATS

Ronaldo prek 500shin!

15 Dhjetor, 2016 @16:46

Me golin e shënuar sot në kuadër të ‘FIFA Club World Cup’,...

CLUB WORLD CUP 2016

Benzema e Ronaldo çojnë Realin në finale

15 Dhjetor, 2016 @13:22

Një gol i Karim Benzemasë (1-0) në fund të pjesës së parë të...

CLUB WORLD CUP 2016

Para mesditës, Real kërkon finalen

Foto: realmadrid.com

15 Dhjetor, 2016 @0:27

Real Madrid sot do t’ia nis rrugën për trofeun e fundit të...

KUSH DO T'I SHPËTOJË?!

Simeone ose Sampaoli te Argjentina!!!

11 Prill, 2017 @14:01

Pas shkarkimit të Edgardo Bauzas sot në mëngjes nga detyra e tij...

NË ZAGREB

Maqedonia mezi pret kthimin e Arijan Ademit

7 Prill, 2017 @12:02

Selektori i reprezentacionit të Maqedonisë, Igor Angelovski, ka...

FIFA TOP RANKING

Brazili, pas 7 viteve arrin kreun

6 Prill, 2017 @10:34

Përfaqësuesja e Brazilit në futboll, është bërë ekipi i parë...

FIFA RENDITJA - PRILL 2017

Kuqezinjtë, 12 vende mëposhtë në FIFA

Foto: Getty Images

6 Prill, 2017 @10:13

Dy humbjet e regjistruara në muajin mars për kuqezinjtë e De...

FIFA RENDITJA - PRILL 2017

Kosova regjistron rënie të madhe në FIFA renditjen mujore

Foto: epa

6 Prill, 2017 @10:04

Pas humbjes nga Islanda në kualifikuesen e fundit për Botërorin...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018