Të gjitha lajmet

EREDIVISIE

Fillim i shkëlqyeshëm i Arbër Zenelit

Arkiva

Fillim i shkëlqyeshëm i Arbër Zenelit

10 Gusht, 2018 @20:53

Futbollisti kosovar i Heerenveen, Arbër Zeneli, ka hapur në mënyrën më të mirë sezonin. Ai në ndeshjen e parë të eredivisie holandeze shënoi një gol pasi asistoi në golin e barazimit së Heerenveenit në udhëtim ndaj Zwolles.

Zeneli shënoi golin e tretë për dy minuta para pauzës, për t’u zëvendësuar në minutën e 65-të, pasi skuadra e tij që nga minuta e 55-të luante me një lojtarë më pak pas përjashtimit të Morten Thorsby i cili kishte qenë në fund të asistimit të Zenelit, si dhe kishte asistuar në golin e tretë.

Heerenveen fitoi me rezultat 3-2.

ANALIZA

Ligue1 2018-19 – Parashikimi

10 Gusht, 2018 @18:10

Me Thomas Tuchel, PSG vetëm sa do të jetë më mirë se sezonet e...

EUROPA LEAGUE

Kukësi mposhtet me 3 diferencë

9 Gusht, 2018 @19:53

Me rezultat 5-2 është mposhtur skuadra e Kukësit në ndeshjen e...

SUPERKUPA

Superkupa e Kosovës, info për biletat

BOROZANI / D.SH

9 Gusht, 2018 @17:02

Përmes një njoftimi për media nga FFK, janë bërë të ditura...

ZYRTARE

Gjilani me përforcim nga Guatemala

Foto: SC Gjilani

10 Gusht, 2018 @18:00

Pas dy përforcimeve nga Trinidad & Tobago dhe Brazili, Gjilani sot...

VICTOR GOLAS

Ish kampionia me portier brazilian

7 Gusht, 2018 @14:23

Kampionia e stinorit 2016/17 të Superligës së Kosovës, Trepça’89...

SHQIP NË BOTË

Behrami pensionohet nga përfaqësuesja

7 Gusht, 2018 @12:57

Pas 13 viteve si anëtar i rregullt i saj, më në fund Valon Behrami...

EDENILSON BERGONSI

Kthehet te Drita për titullin e radhës

Foto: DritaFC/fb

7 Gusht, 2018 @12:52

Futbollisti brazilian i cili ka qenë pjesë e Dritës edhe më...

PËRFAQËSUESJA

Mërgimtarët e talentuar, shënjestër për Kosovën

6 Gusht, 2018 @15:01

Pak para fillimit të Ligës së Kombeve, përfaqësuesja e Kosovës...

STADIUMI

Vendimi për stadiumin, pas Superkupës

BOROZANI / G.P

6 Gusht, 2018 @14:17

A do ta ketë Kosova shtëpinë e saj gati për Ligën e Kombeve në...

Të gjitha lajmet nga International