Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

Final Four i hendbollit në Prishtinë

BOROZANI/D.S./Arkiv

Final Four i hendbollit në Prishtinë

18 Prill, 2017 @13:59

Katër skuadra kanë siguruar Final Fourin e Kupës së Kosovës në hendboll me fitoret e tyre të shënuara në ndeshjet çerekfinale.

Kështu, Trepça mposhti Vushtrrinë 38-27, Kastrioti Zhegrën 25-22 dhe atë si mysafir. Besa Famiglia nuk kishte probleme ndaj Vëllaznimit 41-23, ndërsa Prishtina eliminoi Dritën si mysafir me fitore të ngushtë 27-25.

Faza finale e Kupës së Kosovës zhvillohet prej 28 deri më 30 prill 2017 në Prishtinë, ku janë kualifikuar: Besa Famiglia, Trepça, Kastrioti dhe Prishtina.

BAHRAIN GP

Vettel triumfon në Bahrein

16 Prill, 2017 @18:07

Fillimi i furrishëm i stinorit për Ferrarin ka vazhduar edhe sot...

POLE POSITION @ BAHRAIN GP

Bottas befason Hamiltonin e Vettelin

15 Prill, 2017 @17:22

Ngasësi finlandez i Mercedesit, Valteri Bottas, ka befasuar sot në...

KRONIKË AMERIKANE

MLB 2017 Parashikim

10 Prill, 2017 @16:29

Mrekullitë ndodhin rrallë. Që të përsëriten dy vite radhazi...

AFATI KALIMTAR I JANARIT

Sot fillon afati kalimtar

15 Janar, 2018 @12:16

Federata e Hendbollit të Kosovës (FHK) ka bërë të ditur se nga...

PËRFAQËSUESJA

Kosova e mbyll me humbje

14 Janar, 2018 @19:17

Me humbje është mbyllur aventura e Kosovës në fazën e parë...

PËRFAQËSUESJA

Portugalia mposht Kosovën në ndeshjen e dytë

13 Janar, 2018 @20:55

Pas humbjes në ndeshjen e parë nga Polonia, përfaqësuesja e...

PËRFAQËSUESJA

Kosova e nis me humbje

12 Janar, 2018 @20:46

Në ndeshjen e parë të grupit të katërt të fazës së parë...

BOTËRORI I FEMRAVE

Francezet mohojnë finale skandinave

16 Dhjetor, 2017 @15:14

Kombëtarja e Francës në hendboll për femra ka siguruar finalen...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga