Të gjitha lajmet

RED BULL REIGN

Finalet që çojnë në SHBA, këtë fundjavë!

Fotografitë: RedBull

Finalet që çojnë në SHBA, këtë fundjavë!

22 Maj, 2018 @12:33

Pas zhvillimit të fazës kualifikuese të turneut Red Bull Reign, të mbajtur në Prizren dhe Prishtinë, këtë fundjavë në sheshin Zahir Pajaziti të Prishtinës do të mbahet faza finale e garës, ku fituesi do të merr “biletën” për SHBA, në turneun botëror të kësaj gare.

Finalja kombëtare, ku do të marrin katër ekipe të kualifikuara nga Prizreni dhe katër nga Prishtina, do të luhet më 26 maj, këtë të shtunë.

Red Bull Reign Prizren may2018

Nga Prizreni janë kualifikuar këto skuadra: And 1, 04, Aolenato dhe Thug Life.

Nga Prishtina janë kualifikuar këto skuadra: Shaolinat, Bario-B, First-Fit dhe Che Bar.

Red Bull Reign Prishtine

DUELI I RADHËS DHE TË DELEGUARIT

Caktohen referët për ndeshjen IV të serisë

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

22 Maj, 2018 @12:02

FBK përmes një njoftimi të publikuar në ëeb faqen e saj ka...

KOLUMNE

“La Decima” (edhe) në basketboll

Fotografitë: RealMadridBasket/fb

22 Maj, 2018 @11:26

Reali i Madridit po dëshmohet se mbase është klubi më i...

GAME 4: CAVS - CELTICS

Lebron 44, shënon rekord dhe barazon serinë!

Foto: Cavaliers/fb & NBATV/fb

22 Maj, 2018 @6:38

I pandalshëm. LeBron James ka qenë i pandalshëm sot. Ai ka...

GRUPMOSHAT U16

Kerasan Prishtina kampione në U16

21 Maj, 2018 @18:10

Skuadra e Kerasan Prishtinës, duke e mposhtur M Juniorin me rezultat...

SLLOVENI I RI

Doncic MVP i Final Fourit

Foto: euroleague.net

21 Maj, 2018 @17:50

Supertalenti slloven i Real Madridit, Luka Doncic, e mbylli stinorin...

PARA NDESHJES

Arpagjikt mobilizohen

BOROZANI/Arkiv

21 Maj, 2018 @14:14

Para ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit të...

VJEN FTESA PËR STINORIN 2018/19

2 ekipe kosovare në Champions?!

Foto: basketballcl.fiba

21 Maj, 2018 @12:08

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) e ka pranuar ftesën...

FBK NJOFTON

Emërohen trajnerët e përfaqësueseve të reja

21 Maj, 2018 @12:04

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) të hënën...

NDESHJA E IV FINALE

Të mërkurën, titulli ose te ndeshja vendimtare

Foto: KBBashkimi/fb

21 Maj, 2018 @12:00

Është përcaktuar termini për ndeshjen e katërt të serisë...

GRUPMOSHAT U12

NewBasket kampion i Kosovës për moshat U12

21 Maj, 2018 @11:38

Ekipi i NewBasket U12 nga Prizreni, pas stinorit perfekt të kaluar,...

TURNE

RedBull Reign çon më të mirët në SHBA

9 Maj, 2018 @20:30

Një garë e re, interesante e organizuar nga Red Bull, që do të...

PLAYOUT FIGHT

Prishtina e Re mbetet në Ligë të Parë

7 Maj, 2018 @14:25

Prishtina e Re përkundër humbjes në ndeshjen e dytë të barazhit,...

PLAY OUT: GAME 1

Kalaja fiton në Pejë, i afrohet Superligës

BOROZANI / A.P

29 Prill, 2018 @19:50

Kalaja shumë afër Superligës! Skuadra prizrenase ka shënuar...

SUPERLIGA: PLAY OUT

Play Out, termini për ndeshjen e parë

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @17:24

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Basketbollit të Kosovës e...

LIGA E DYTË: PLAY OFF

Istogu ngjitet në Ligën e Parë

26 Prill, 2018 @17:18

Për shkak të fitores në ndeshjen e parë me rezultat 66-55, Istogu...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë