Të gjitha lajmet

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Finalja e tretë, sonte në kryeqytet

BOROZANI/A.P.

Finalja e tretë, sonte në kryeqytet

19 Maj, 2017 @12:38

Sigal Prishtina
Bashkimi
Sigal Prishtina : Bashkimi

ORA 19:00 - Pallati i Rinsë dhe Sporteve (Prishtinë)

Me fillim nga ora 19:00, sonte në kryeqytet zhvillohet përballja e tretë e serisë finale mes Prishtinës dhe Bashkimit.

Pas 2 ndeshjeve të para, të dyja skuadrat kanë nga një fitore, të dyja të arritura në fushën kundërshtare, ndërsa për ta fituar titullin nevojiten 3 fitore nga seria.

SKEMA PLAY OFF

Pa marrë parasysh se çfarë ndodh sonte, do të ketë edhe ndeshje të katërt, e cila luhet në Prizren, pasi që sipas rregullave ndeshjet do të barten nga një qytet në tjetrin, pra asnjëherë nuk do të ketë dy takime radhazi në të njejtën palestër.

PLAY OUT SERIES

Kerasani mbetet në Superligë, eliminon Dritën

19 Maj, 2017 @11:56

Prishtina do të vazhdojë të ketë dy ekipe në Superligë, edhe...

BEST 5

Pesëshja më e mirë e stinorit 2016/17

19 Maj, 2017 @8:44

Dje është caktuar pesëshja më e mirë e stinorit 2016/17 në NBA....

GJYQTARI I HUAJ

Refer tjetër turk, në ndeshjen e tretë të finales

BOROZANI/A.P.

18 Maj, 2017 @15:13

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se...

KOMESARI GJOBIT BARDHEKALTËRIT

Gjobë për Sigal Prishtinën pas ndeshjes së dytë

BOROZANI/ A. P.

18 Maj, 2017 @13:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), përkatësisht Komesari i...

UNITED-KAÇANIKU

United Basketball fiton PlayOutin, ngritet në Ligë të Parë

18 Maj, 2017 @13:08

Skuadra e formuar në vitin e kaluar, United Basketball, ka arritur...

YLLI - BOREA

Ylli mbyll stinorin vjeshtor i treti

BOROZANI / Arkiv

16 Dhjetor, 2017 @17:38

Skuadra therandase Ylli, duke e mposhtur Borean me rezultat 111-104,...

PJESA E PARË: YLLI - BOREA

12 pikë avantazh për Yllin

BOROZANI / Arkiv

16 Dhjetor, 2017 @16:44

Ylli e mbylli pjesën e parë të ndeshjes kundër Boreas me 12 pikë...

KERASAN PRISHTINA - PEJA

Fitore e artë nga Kerasan Prishtina

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Dhjetor, 2017 @16:33

Kerasan Prishtina e mposhti Pejën me rezultat 104-76 dhe e...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Borea

BOROZANI/ Arkiv

16 Dhjetor, 2017 @15:59

Janë publikuar pesëshet e para të Yllit dhe të Boreas. YLLI:...

PJESA E PARË KERASAN PRISHTINA - PEJA

Kerasani në avantazh pas 20 minutave

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Dhjetor, 2017 @15:38

Vetëm edhe 20 minuta është larg fitores Kerasan Prishtina kundër...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga