Të gjitha lajmet

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Finalja e tretë, sonte në kryeqytet

BOROZANI/A.P.

Finalja e tretë, sonte në kryeqytet

19 Maj, 2017 @12:38

Sigal Prishtina
Bashkimi
Sigal Prishtina : Bashkimi

ORA 19:00 - Pallati i Rinsë dhe Sporteve (Prishtinë)

Me fillim nga ora 19:00, sonte në kryeqytet zhvillohet përballja e tretë e serisë finale mes Prishtinës dhe Bashkimit.

Pas 2 ndeshjeve të para, të dyja skuadrat kanë nga një fitore, të dyja të arritura në fushën kundërshtare, ndërsa për ta fituar titullin nevojiten 3 fitore nga seria.

SKEMA PLAY OFF

Pa marrë parasysh se çfarë ndodh sonte, do të ketë edhe ndeshje të katërt, e cila luhet në Prizren, pasi që sipas rregullave ndeshjet do të barten nga një qytet në tjetrin, pra asnjëherë nuk do të ketë dy takime radhazi në të njejtën palestër.

PLAY OUT SERIES

Kerasani mbetet në Superligë, eliminon Dritën

19 Maj, 2017 @11:56

Prishtina do të vazhdojë të ketë dy ekipe në Superligë, edhe...

BEST 5

Pesëshja më e mirë e stinorit 2016/17

19 Maj, 2017 @8:44

Dje është caktuar pesëshja më e mirë e stinorit 2016/17 në NBA....

GJYQTARI I HUAJ

Refer tjetër turk, në ndeshjen e tretë të finales

BOROZANI/A.P.

18 Maj, 2017 @15:13

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se...

KOMESARI GJOBIT BARDHEKALTËRIT

Gjobë për Sigal Prishtinën pas ndeshjes së dytë

BOROZANI/ A. P.

18 Maj, 2017 @13:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), përkatësisht Komesari i...

UNITED-KAÇANIKU

United Basketball fiton PlayOutin, ngritet në Ligë të Parë

18 Maj, 2017 @13:08

Skuadra e formuar në vitin e kaluar, United Basketball, ka arritur...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

EKSKLUZIVE: Drilon Hajrizi mungon përsëri

BOROZANI / Arian Paçarizi

19 Maj, 2017 @12:59

Përmes një komunikimi për Borozani.com, Drilon Hajrizi ka...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Më të dalluarit e serisë

BOROZANI/A.P.

19 Maj, 2017 @12:46

Në prag të ndeshjes së tretë finale, le të shohim cilët ishin...

PLAY OUT SERIES

Kerasani mbetet në Superligë, eliminon Dritën

19 Maj, 2017 @11:56

Prishtina do të vazhdojë të ketë dy ekipe në Superligë, edhe...

GJYQTARI I HUAJ

Refer tjetër turk, në ndeshjen e tretë të finales

BOROZANI/A.P.

18 Maj, 2017 @15:13

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se...

KOMESARI GJOBIT BARDHEKALTËRIT

Gjobë për Sigal Prishtinën pas ndeshjes së dytë

BOROZANI/ A. P.

18 Maj, 2017 @13:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), përkatësisht Komesari i...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga