Të gjitha lajmet

IZRAELI U19 - KOSOVA U19

Fitore e Kosovës U19, gjasa reale për kalimin e grupit

Fitore e Kosovës U19, gjasa reale për kalimin e grupit

6 Tetor, 2017 @17:22

Izraeli
Kosova
Izraeli 1 : 2 Kosova
E.Almog 32' Leotrim KRYEZIU 41' 44'

U19

Pas humbjes nga Austria U19 në ndeshjen e parë, Kosova U19 ka shënuar fitore ndaj përfaqësueses së Izraelit U19 me rezultat 1-2.

Djelmoshat e drejtuar nga Ramiz Krasniqi ishin në disavantazh 1-0, mirëpo me dy gola të shpejt të Leotrim Kryeziut në minutat 41’ e 44’, Kosova kaloi në epërsi 1-2, epërsi e cila u ruajt deri në fund dhe Kosova e mbylli me fitore këtë ndeshje.

LISTA E LOJTARËVE TË KOSOVËS U19 DHE ORARI I NDESHJEVE

Ky rezultat bën që Kosova të jetë në vendin e dytë të Grupit 6 parakualifikues drejt kampionatit evropian për grupmoshat U19, derisa pozitiv është fakti që Kosova ndeshjen e fundit e luan ndaj Lituanisë, derisa Izraeli luan ndaj Austrisë lidere, duke bërë kështu që gjasat për një kalim të Kosovës në fazën kualifikuese të jenë reale.

Ndeshja ndaj Lituanisë zhvillohet më 9 tetor me fillim nga ora 14:00.TABELA E GRUPIT 6 - FAZA PARAKUALIFIKUESE

1. Austria U19 2 ndeshje 6 pikë
2. Kosova U19 2 ndeshje 3 pikë
3. Izraeli U19 2 ndeshje 3 pikë
4. Lituania U19 2 ndeshje 0 pikë

KOSOVA U19

Izrael U19 vs. Kosova U19, formacionet startuese

6 Tetor, 2017 @15:32

Këto janë formacionet startuese të Izraelit U19 dhe Kosovës U19...

EUROPEAN QUALIFIERS

9 ndeshjet e sontme në kualifikimet evropiane

6 Tetor, 2017 @15:14

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë në C, E dhe F, sonte...

JOSEF HEYNCKES

Bayern zyrtarizon Heynckesin

6 Tetor, 2017 @14:53

Kampioni i shumëfishtë i Gjermanisë, Bayern Munchen, para disa...

DRESS

Përcaktohen fanellat e ndeshjes Kosova-Ukraina

6 Tetor, 2017 @13:06

Për shkak të ngjajshmërisë së ngjyrave në fanella, ka pasur...

MIQËSORE

Konfirmohet data për “vëllazëroren” Kosovë-Shqipëri

BOROZANI

27 Prill, 2018 @20:50

Miqësora apo më mirë thënë “vëllazorja” e shumë-përfolur...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

FIFA RANKING - PRILL 2018

Kosova ngritet për 24 pozita në renditjen e FIFAs

Foto: FFK

12 Prill, 2018 @9:53

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen më të...

KOSOVA U16 - FEMRAT

Vajzat e Kosovës U16 drejt Irlandës Veriore

Foto: FFK

9 Prill, 2018 @19:50

Përfaqësuesjaja e Kosovës U16 në konkurrecën e femrave nesër do...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Foto: FFK

8 Prill, 2018 @21:05

Kosova U16 sot ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja