Të gjitha lajmet

LIBURNI - BESA

Fitore e Liburnit, gjakovarët në avantazh

Fitore e Liburnit, gjakovarët në avantazh

12 Maj, 2017 @20:28

Liburn Futsal
Besa Futsal
Liburn Futsal 6 : 3 Besa Futsal
Ramadan Alaj, Halim Selmanaj, Rexhep Daci, Ideal Brovina, Adi Alaj Gjinovci, Krasniqi, Rexha

Palestra "Shani Nushi" - Gjakovë

Me rezultat 6-3 është mbyllur sfida e parë gjysmëfinale mes Liburnit dhe Besës.

Gjakovarët u treguan më të mirë se pejanët në pjesën më të madhe të ndeshjes dhe arritën ta mbyllin me fitore ndeshjen e parë, fitore kjo që i afron dukshëm me finalen, kur dihet që e kanë edhe përparësinë e terrenit nëse nevojitet të zhvillohet edhe ndeshja e tretë.

Pjesa e parë u mbyll 1-0, ndërsa golat e tjerë të takimit u shënuan në pjesën e dytë. Golat e gjakovarëve u shënuan nga Ramadan Alaj, Halim Selmanaj, Rexhep Daci, Ideal Brovina dhe Adi Alaj, kurse për Besën shënuan Gjinovci, Krasniqi dhe Rexha.

SKEMA PLAY OFF

Ndeshja e dytë e serisë zhvillohet të martën që vjen në Pejë. Në finale kalon skuadra që shënon 2 fitore.

5 PËR VIKEND

Fillimi i fundit

12 Maj, 2017 @14:48

Në duelet e përzgjedhura të kësaj jave, 5 ndeshje që vinë nga...

JOSE MOURINHO

Stinor i dështuar, nëse s’fitojmë

12 Maj, 2017 @14:05

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka thënë se stinori...

TRAJNERI DHE LOJTARI I MUAJIT PRILL

Për herë të parë, Pochettino

12 Maj, 2017 @13:53

Trajneri argjentinas i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino, për...

BESIR DEMIRI

Demiri në radar të Spartakut

Besir Demiri, majtas

12 Maj, 2017 @13:17

Futbollisti shqiptar i Vardarit të Shkupit, Besir Demiri, është...

TERMINET DHE REFERËT

4 të shtunën, 4 të dielën në Ligë të Parë

BOROZANI/Arian Paçarizi

12 Maj, 2017 @12:03

Janë përcaktuar referët dhe orari i ndeshjeve të xhiros së XXVII...

TERMINET DHE REFERËT

Krejt Superliga, të dielën

BOROZANI/Arian Paçarizi

12 Maj, 2017 @11:31

FFK ka përcaktuar sot terminet e reja të ndeshjeve për xhiron e...

PARANDESHJA: PRISHTINA FUTSALL -MITROVICA FUTSALL

Prishtina futsall dhuron fanella për shikuesit

10 Dhjetor, 2017 @12:13

Përballja ndërmjet Prishtina futsall dhe Mitrovica futsall sot në...

PËRLEPNICA - LIBURNI

Liburni mposht Përlepnicën në Gjilan

8 Dhjetor, 2017 @21:23

Me fitoren e Liburnit është mbyllur takimi i zhvilluar sonte në...

FENIKSI - BESA

9/9, Feniksi ‘pushon’ në krye

Borozani / G.P / Arkiv

8 Dhjetor, 2017 @21:22

Pas fitores së sotme ndaj Besës në shtëpi, skuadra e Feniksit nga...

FUTSALL

Selmanaj: U befasova nga këto statistika

8 Dhjetor, 2017 @14:52

Pas lajmit të publikuar më parë për super-statistikat e Halim...

UEFA ALL COMPETITIONS TOP SCORERS

Pas Cristianos, lojtari i Liburnit te TOP shënuesit e UEFAs

Halim Selmanaj, i dyti në krejt garat e UEFAs për vitin 2017 për golat e shënuara/ Foto: FCDifferdange

8 Dhjetor, 2017 @13:53

Duket e pabesueshme, por në një artikull në faqen zyrtare të...

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga