Të gjitha lajmet

GRUPI G: PORTO - BESIKTAS

Fitore e madhe e Besiktasit në Lisbonë

Foto: Squawka

Fitore e madhe e Besiktasit në Lisbonë

13 Shtator, 2017 @22:49

Porto
Besiktas
Porto 1 : 3 Besiktas
D.Tosic (AG) 21' A.Talisca 13', C.Tosun 28', R.Babel 86'

Estadio do Dragao

Me rezultat 1-3 është mbyllur takimi i luajtur sonte mes Portos dhe Besiktasit në ‘Estadio do Dragao’ të Lisbonës.

Skuadra turke zhvilloi një përformancë të shkëlqyeshme dhe arriti që me këtë fitore ta marrë kreun e Grupit G. Talisca, Tosun dhe Babel ishin golashënues për kampionin në fuqi të Turqisë, derisa goli i vetëm i vendasve erdhi nga një autogol i turqve.

Kur jemi te statistikat, Besiktas bëhet skuadra e parë turke që e fiton ndeshjen e parë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

GRUPET CHAMPIONS LEAGUE

Në ndeshjen tjetër të grupit, Leipzigu e Monaco ndanë pikët pas barazimit 1-1, duke bërë kështu që kreu momentalisht t’i takojë Besiktasit.

BESA - FLAMURTARI

Dygolësh i Kasapit, Besa fundos Flamurtarin

13 Shtator, 2017 @18:33

Me dy gola të shënuara në pjesën e dytë, Fetim Kasapi i ka...

VLLAZNIA - TREPÇA '89

Vllaznia mposht kampionin, arrin fitoren e parë

13 Shtator, 2017 @18:33

Padyshim që befasia e xhiros së katërt ka ndodhur në takimin e...

DRENICA - PRISHTINA

Goli i Genc Hamitit ndal Prishtinën

13 Shtator, 2017 @18:26

Një takim me shumë raste për shënim u zhvillua sot në Skenderaj...

LIRIA - DRITA

Liria i kthehet fitoreve

13 Shtator, 2017 @18:24

Në takimin e zhvilluar sot në Prizren, Liria nuk ka pasur shumë...

CRYSTAL PALACE

Roy Hodgson rikthehet në Premier Ligë

13 Shtator, 2017 @16:16

Edhe pse në muajin e kaluar i mbushi të 70-tat, trajneri i njohur...

GRUPI F: FEYENOORD - MANCHESTER CITY

Përsëri me goleadë, këtë herë ndaj Feyenoordit

Foto; Squawka

13 Shtator, 2017 @22:42

Pas fitores me goleadë 5-0 ndaj Liverpoolit në fundjavë,...

GRUPI H: REAL MADRID - APOEL

Kampioni s’gabon, e nis me fitore

Foto: Squawka

13 Shtator, 2017 @22:40

Në pamundësi për të shënuar në La Liga për shkak të...

GRUPI E: LIVERPOOL - SEVILLA

Correa anulon festën e Liverpoolit

Foto: Squawka

13 Shtator, 2017 @22:38

Pa fitues është mbyllur takimi mes finalistëve të edicionit...

GRUPI A: BAYERN-ANDERLECHT

Bayern kalon Anderlechtin që mbeti me 10 lojtarë

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:49

Pas minutës së 11 të ndeshjes, Bayern mori kontrollin e lojës dhe...

GRUPI C: CHELSEA - QARABAG

Chelsea bindshëm ndaj Qarabagut

Foto: Squawka

12 Shtator, 2017 @22:45

Në rikthimin e tyre në Champions League pas 1 sezoni mungesë,...

Të gjitha lajmet nga Champions League