Të gjitha lajmet

REKORDI

Fitore historike e Gjilanit

Fitore historike e Gjilanit

23 Gusht, 2015 @18:42

Fitorja e sotme 3-0 e Gjilanit ndaj Dritës është rekord për ekipin kuqebardhë nga Gjilani. Gjilani deri më tani asnjëherë nuk ka arritur të fitojë me rezultat kaq të thellë rivalin lokal në derbin e Anamoravës. 

Një ndeshje e përfunduar në vitin 2001 me rezultat 3-0 për Gjilanin, ka qenë me rezultat zyrtar. 

Ndërsa sot të drejtuar nga Sadat Pajaziti ‘skifterat’ kanë regjistruar fitoren historike të skuadrës me golat e Betim Haxhimusës (2) dhe Dren Gashit. 

LIDERI

City perfekt

23 Gusht, 2015 @18:22

Forma perfekte e Manchester Cityt po vazhdon në Premier League edhe...

VUSHTRRI

Goditja e Namanit, 3 pikë

23 Gusht, 2015 @17:58

Edhepse ish kampioni i Kosovës, Vushtrria, ka dominuar në pjesë...

PRIZREN

Drenica mohon fitoren e Lirisë

BOROZANI/D.S.

23 Gusht, 2015 @17:52

Mbi 1 mijë e 500 shikues në Përparim Thaçi prisnin momentet e...

RIZA LUSHTA - MITROVICË

Trepça’89 demolon Istogun

23 Gusht, 2015 @17:47

Trepça’89 i ka dhënë një goditje të madhe Istogut që në xhiron...

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

S’ka epërsi, as pas pjesës së parë

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:27

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Sigal...

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Baraz, pas 10 minutash

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:15

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes në Prizren. Dueli...

PALESTRA MBUSHET

S’ka vend të lirë në Sezai Surroi

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:00

Ndeshja ka filluar, ndërsa pamjet e para nga Sezai Surroi tregojnë...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @19:53

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, dhe ai i Prishtinës, Andin...

NGA PALESTRA

Kthehen Arpagjik’t

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @19:49

Ka filluar festa para lojës në Prizren, derisa tifozët e ekipit,...

Të gjitha lajmet nga