Të gjitha lajmet

TDF2018

Fitore për Peter Sagan

Fitore për Peter Sagan

8 Korrik, 2018 @16:58

Sylvain Chavanel udhëhoqi për pjesën më të madhe të 182 kilometrave gjatë etapës së dytë në Tour de France. Megjithatë rreth 10km para fundit ai u zu nga pelotoni, duke rezultuar me një përfundim sprinti të etapës në La Roche-sur-Yon.

Rreth 2km para fundit të etapës, në një kthesë prej 90 shkallëve, fituesi i djeshëm Fernando Gaviria, sprinteri më i mirë në edicionin e kaluar, Michael Matthews, dhe rreth 10 çiklistë tjerë u aksidentuan duke goditur barrierat mbrojtëse. Kjo u lehtësoi përfundimin e garës atyre që kishin qëlluara në pjesën e parë të pelotonit, përfshirë kampionin aktual të botës, sllovakun Peter Sagan.

Sagan fitoi etapën e dytë në kohë prej 4h06.37. Në sprint, ai ia doli të lë mbrapa tij italianin Sonny Colbrelli dhe francezin Arnaud Demare.

Sagan mori edhe fanellën e verdhë pas përfundimit të kësaj gare, bashkë me atë të gjelbrën për sprinterin më të mirë.

Nesër në program është kronometri ekipor i parë që nga viti 2015. Team Sky, Mitchelton-Scott, dhe BMC janë favoritë, me Movistar që do të provoj të reduktojë vonesën e Nairo Quintanas në 35km rreth qytetit të Cholet.Renditja e përgjithshme

1 Peter Sagan 8:29.53 Sllovaki Bora-Hansgrohe
2 Fernando Gaviria +6 Kolumbi Quick-Step Floors
3 Sonny Colbrelli +10 Itali Bahrain-Merida
4 Marcel Kittel +12 Gjermani Team Katusha-Alpecin
5 Sylvain Chavanel +13 Francë Direct Energie

BRITISH GP

Vettel fiton në Britani

8 Korrik, 2018 @15:57

Pesë rrathë para fundit, Sebastian Vettel tejkaloi Valteri Bottasin...

POLE @ BRITISH GP

Hamilton në tentimin e fundit, arrin pole-positionin

Foto: Eurosport via Reuters

7 Korrik, 2018 @16:01

Brendon Hartley pësoi një aksident të rrezikshëm gjatë...

TOUR DE FRANCE - DITA 1

Tour hapet me fitoren e Gavirias

7 Korrik, 2018 @15:19

Gjithçka ndodhi në etapën e parë të Tour de France. Chris Froome...

TARRAGONA 2018

Edhe Akili i artë në Tarragona

Akil Gjakova, pas betejës finale/ Foto: KOK

28 Qershor, 2018 @16:40

Xhudoja vazhdon të mbretërojë nëpër botë. Pas medaljeve të...

ÇIKLIZËM - PARASHIKIM I TOUR DE FRANCE 2018

Froome për histori

7 Korrik, 2018 @11:31

Britaniku Chris Froome, fituesi i katërfishtë i garës më të...

LOJËRAT MESDHETARE TARRAGONA 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

27 Qershor, 2018 @17:51

Kanë ardhur medaljet e para për Kosovën në Lojërat Mesdhetare...

TOUR DE FRANCE - DITA 1

Tour hapet me fitoren e Gavirias

7 Korrik, 2018 @15:19

Gjithçka ndodhi në etapën e parë të Tour de France. Chris Froome...

ÇIKLIZËM - PARASHIKIM I TOUR DE FRANCE 2018

Froome për histori

7 Korrik, 2018 @11:31

Britaniku Chris Froome, fituesi i katërfishtë i garës më të...

TARRAGONA 2018

Edhe Akili i artë në Tarragona

Akil Gjakova, pas betejës finale/ Foto: KOK

28 Qershor, 2018 @16:40

Xhudoja vazhdon të mbretërojë nëpër botë. Pas medaljeve të...

LOJËRAT MESDHETARE TARRAGONA 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

27 Qershor, 2018 @17:51

Kanë ardhur medaljet e para për Kosovën në Lojërat Mesdhetare...

BOKS

Haxhi Krasniqi shpallet kampion i Evropës!

3 Qershor, 2018 @9:29

Pas fitores së mbrëmshme ndaj rusit Stanislav Kashtanov, Haxhi...

Të gjitha lajmet nga Të tjera