Të gjitha lajmet

PRISHTINA - EUROPA

Fitore rekorde për kualifikim

Foto: prishtinafc

Fitore rekorde për kualifikim

5 Korrik, 2018 @20:00

Prishtina
Europa
Prishtina 5 : 0 Europa
Armend Dallku 9, 35', Gauthier Mankenda 13' Ahmed Januzi 59 Mërgim Pefqeli 86

Stadiumi: "Adem Jashari" - Mitrovicë

Pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë, Prishtina ka shënuar fitore më të lehtë se që pritej ndaj skuadrës së Europës në Kosovë, për ta kaluar kështu raundin preliminar në UEFA Europa League.

Në “Adem Jashari” të Mitrovicës kryeqytetasit zhvilluan një ndeshje mjaft të mirë, duke realizuar plot 5 herë dhe duke e mbyllur takimin me fitore 5-0.

Dy herë shënoi Armend Dallku e ndërsa nga një herë shënuan Gauthier Mankenda,Ahmed Januzi dhe Mërgim Pefqeli për t’ia mundësuar kështu skuadrës bardhekaltër fitoren dhe kalimin në fazën tjetër, fazë në të cilën kryeqytetasit do të përballen me skuadrën nga Luksemburgu Fola.

SOLD OUT

Shiten të gjitha biletat e Bayern Munichut

Foto: bundesliga.com

4 Korrik, 2018 @20:50

Tifozët e Bayern Munichut, 7 javë para se të fillojë stinori në...

TALENTI ARGJENTINAS

Lautaro Martinez zyrtarisht te Interi

Foto: GoogleImages

4 Korrik, 2018 @14:12

Interi pak më parë e zyrtarizoi transferin më të ri të...

PODUJEVË

Bujar Idrizi kthehet te Llapi

Foto: fc llapi

4 Korrik, 2018 @13:21

Për të tretën herë, Bujar Idrizi rikthehet te skuadra e Llapit. ...

ATERON FC EUROPA

Vjen rivali i Prishtinës

BOROZANI/ A. K.

4 Korrik, 2018 @7:53

Skuadra nga Gjibraltari, FC Europa, ka arritur në këto çaste në...

MEDIA TALK

Barcelona kërkon yllin e Chelseat

4 Korrik, 2018 @8:46

Pasi që sulmuesi francez, Antoine Griezmann vendosi që ta vazhdoi...

KOLUMBIA - ANGLIA

Anglia mbijeton penalltitë

3 Korrik, 2018 @21:37

Dueli që nuk kishte gol në pjesë të parë, në pjesë të dytë...

PODUJEVË

Bujar Idrizi kthehet te Llapi

Foto: fc llapi

4 Korrik, 2018 @13:21

Për të tretën herë, Bujar Idrizi rikthehet te skuadra e Llapit. ...

ATERON FC EUROPA

Vjen rivali i Prishtinës

BOROZANI/ A. K.

4 Korrik, 2018 @7:53

Skuadra nga Gjibraltari, FC Europa, ka arritur në këto çaste në...

BEHAR MALIQI

Llapi shton përvojë me Maliqin

BOROZANI/ Arkiv

2 Korrik, 2018 @10:27

Njëri ndër mesfushorët më me përvojë në Superligë të...

HISTORIKE NGA DRITA

Drita “kampione” e fazës preliminare e Ligës së Kampionëve

29 Qershor, 2018 @21:55

Kampionia e Kosovës ka shënuar fitore të madhe sot, duke u bërë...

FORMACIONET E FINALES PRELIMINARE

11-shet: Lincoln - Drita

29 Qershor, 2018 @18:54

Janë përcaktuar 11-shet startuese nga trajneri i Lincolnit, Yiyi...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga