Të gjitha lajmet

WEST HAM - HUDDERSFIELD

Fitorja dhe pikët e para për Bilicin

Foto: premierleague/ facebook

Fitorja dhe pikët e para për Bilicin

11 Shtator, 2017 @23:03

West Ham United
Huddersfield Town
West Ham United 2 : 0 Huddersfield Town
Pedro Obiang 72', A. Ayew 77'

London Stadium, Londër.

Dy gola të shënuara brenda një 5 minutëshi (72’ dhe 77’) kanë mjaftuar që West Ham United të arrijë pikët e para dhe fitoren e parë të stinorit.

Ndër të tjera, trajneri kroat Slaven Bilic, ia ka zgjatur vetes ‘ymrin’ në Londër pasi që prej fillimit të stinorit ka qenë favoriti për tu shkarkuar i pari në Premier Ligë.

TABELA AKTUALE

Pedro Obiang ka dhënë golin e avantazhit për West Hamin pas asistimit të zëvendësuesit Andre Ayew, që pas pak ka vulosur fitoren e çekanëve.

Në anën tjetër, te Huddersfield, nuk kishte debutim për Florent Hadërgjonajn në Premier Ligë, që  erdhi së fundi nga Ingolstad.

pedro

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

11 Shtator, 2017 @21:03

Duke i marrë parasysh sugjerimet e lexuesve në rrjetet sociale, kjo...

KONFIRMOHET

Mirel Josa te klubi i Prishtinës

11 Shtator, 2017 @20:21

Përmes një konfirmimi zyrtar në faqen e Facebookut, klubi i...

CHAMPIONS LEAGUE

Juventusi me mungesa ndaj Barcelonës

11 Shtator, 2017 @16:18

Kur jemi një ditë para fillimit të fazës së grupeve në...

FRANK DE BOER

Shkarkohet pas 4 ndeshjeve

Foto: Crystal Palace Official

11 Shtator, 2017 @13:02

Vjen viktima e parë në Premier Ligë sa i përket trajnerëve. Pas...

FEMRAT U19

Vajzat U19 një ditë para ndeshjes ndaj gjermaneve

Pamje nga stërvitjet e djeshme të vajzave U19 të Kosovës/ Foto: FFK

11 Shtator, 2017 @8:27

Përfaqësuesja e Kosovës U19 në futboll, ka mbajtur seancën e...

LAÇI-PARTIZANI

Laçi me 2 gola i uron mirëseardhje Iulianos në Shqipëri

Foto: nga arkivi

10 Shtator, 2017 @21:18

Para fillimit të stinorit nisën me shumë bujë dhe me disa...

FERIZAJI-VUSHTRRIA

Muhabi Bushi vendos derbin, Ferizaji njofton me humbje Vushtrrinë

Foto: nga arkivi

10 Shtator, 2017 @21:02

Skuadra e Ferizajit ka fituar derbin e sotëm të Ligës së Parë...

TREPÇA89-DRENICA

Florent Hasani vendos, kampioni fiton

10 Shtator, 2017 @18:18

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës U21, Florent Hasani ka...

VËLLAZNIMI-VLLAZNIA

Vëllaznimi i sigurt në shtëpi

10 Shtator, 2017 @18:13

Kuqezinjtë e Gjakovës kanë arritur të shënojnë fitoren e dytë...

LAZIO-MILAN

Immobile hat-trick, Lazio njofton Milanin me humbje të thellë

10 Shtator, 2017 @17:56

Me rezultat të thellë 4-1 ka përfunduar takimi mes Lazios dhe...

DAVID MOYES IS BACK

Kthimi i Moyesit në Premier Ligë

7 Nëntor, 2017 @11:13

Ish-trajneri i Sunderlandit, Manchester Unitedit dhe Evertonit, David...

WEST HAM UNITED

Shkarkohet Bilic, pritet Moyes

6 Nëntor, 2017 @15:23

Vjen shkarkimi për Slaven Bilic! Rezultatet e dobëta sivjet kanë...

CHELSEA - MANCHESTER UNITED

Morata vendos ndeshjen, United mposhtet në Londër

Foto: Sky Sports

5 Nëntor, 2017 @20:42

Me një gol të Alvaro Moratas me kokë, Chelsea ka arritur ta...

WEST HAM - LIVERPOOL

Liverpooli shkëlqen në Londër, Bilic vazhdon ‘lëkundjen’

Foto: Optajoe

4 Nëntor, 2017 @21:21

Me paraqitje fantastike dhe 4 gola të shënuara, Liverpooli e ka...

BERSANT CELINA

Bombë nga Celina, Ipswich fiton

Foto: itfc

4 Nëntor, 2017 @19:02

Bersant Celina, sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, ka shënuar...

Të gjitha lajmet nga Premier League