Të gjitha lajmet

GRUPI B: IRANI - SPANJA

Fitorja e parë e Spanjës

Fotot: FIFA/fb

Fitorja e parë e Spanjës

20 Qershor, 2018 @20:58

Irani
Spanja
Irani 0 : 1 Spanja
54' Diego Costa

Kazan' Arena, Kazan

Futbollistët e Spanjës kanë arritur të shënojnë fitoren e parë të tyre në Botërorin Rusia 2018, duke e mposhtur Iranin luftarak me rezultat minimal 1-0.

David Silva

Golin e vetëm për spanjollët e shënoi Diego Costa, pas një karamboli në tentim shutin e tij drejt portës iraniane, që rezultoi të përfundon në rrjetë.

ORARI dhe TABELA

Në anën tjetër, pas golit të pranuar Irani i drejtuar nga Carlos Queiroz është treguar goxha i rrezikshëm, por përkundër kërcënimeve drejt portës së David de Geas, goli nuk ka ardhur dhe në fund u pajtuan me humbje.

Iniesta

Pas kësaj ndeshjeje, Portugalia dhe Spanja me nga 4 pikë udhëheqin Grupin B, ndërsa Irani i treti ka 3 pikë dhe fatin e tyre në Rusi do ta kërkojnë në përballjen e fundit të grupit, ndaj Portugalisë së Cristiano Ronaldos.

Iran vs Spain

11-SHET: IRANI - SPANJA

Irani vs. Spanja, formacionet startuese

20 Qershor, 2018 @18:11

Pak para ndeshjes që luhet në kuadër të Grupit B, janë publikuar...

GRUPI A: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Uruguaji kalon tutje, Arabia në shtëpi

20 Qershor, 2018 @18:00

Pas Rusisë, përfaqësuesja e dytë që ka siguruar plasmanin në...

11-SHET: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Formacionet: Uruguaji - Arabia S.

Foto: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @15:18

Uruguaji pas pak fillon ndeshjen e dytë të Grupit A në Botëror,...

GRUPI B: PORTUGALIA-MAROKU

Cristiano Ronaldo eliminon Marokun

Foto: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @15:07

Ka mjaftuar një gol i shpejtë, i shënuar në fillim të ndeshjes,...

11-SHET: PORTUGALIA - MAROKU

Formacionet: Portugalia - Maroku

Foto: FIFA

20 Qershor, 2018 @11:59

Para pak çastesh kanë dalë në publik 11-shet startuese të...

SHORTI I EUROPALIGËS

Pas Gjibraltarit, Prishtina në Luksemburg

20 Qershor, 2018 @11:47

Prishtina sot ka kuptuar edhe rivalin potencial në kuadër të...

BRAZILI 2014

Gaucho da Copa

Fotot: GoogleImages/ Youtube/ FIFA/

20 Qershor, 2018 @9:00

Kupa e Botës në Amerikën Jugore do të kthehej pas 36 viteve....

ALUSH GAVAZAJ

Liria mbetet pa Gavazajn

Foto: prishtinafc.com

20 Qershor, 2018 @7:42

Derisa Feronikeli nuk ka të ndalur në përforcime, në anën...

DITARI RUS (6)

Treni rus dhe dështakët e garave të mëdha

Foto: FIFA/fb

19 Qershor, 2018 @21:12

Tre duelet e ditës së gjashtë të Botërorit, në përmbledhjen...

ISSA DIOP

Rekord transfer nga West Ham United

Foto: whufc.com

19 Qershor, 2018 @20:45

Skuadra londineze, West Ham United, ka thyer rekordin e ekipit në...

11-SHET: IRANI - SPANJA

Irani vs. Spanja, formacionet startuese

20 Qershor, 2018 @18:11

Pak para ndeshjes që luhet në kuadër të Grupit B, janë publikuar...

GRUPI A: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Uruguaji kalon tutje, Arabia në shtëpi

20 Qershor, 2018 @18:00

Pas Rusisë, përfaqësuesja e dytë që ka siguruar plasmanin në...

11-SHET: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Formacionet: Uruguaji - Arabia S.

Foto: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @15:18

Uruguaji pas pak fillon ndeshjen e dytë të Grupit A në Botëror,...

GRUPI B: PORTUGALIA-MAROKU

Cristiano Ronaldo eliminon Marokun

Foto: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @15:07

Ka mjaftuar një gol i shpejtë, i shënuar në fillim të ndeshjes,...

11-SHET: PORTUGALIA - MAROKU

Formacionet: Portugalia - Maroku

Foto: FIFA

20 Qershor, 2018 @11:59

Para pak çastesh kanë dalë në publik 11-shet startuese të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018