Të gjitha lajmet

GRUPI I

Fitorja e Turqisë ndaj Kroacisë, e bën të paqartë grupin

Fitorja e Turqisë ndaj Kroacisë, e bën të paqartë grupin

5 Shtator, 2017 @23:18

Turqia
Kroacia
Turqia 1 : 0 Kroacia
Cenk TOSUN 75'

Stadiumi: Yeni Eskisehir, Eskisehir.

Grupi I kualifikues për Botërorin “Rusia 2018” ku bën pjesë edhe Kosova, është përzier edhe më shumë sa i përket ekipeve që synojnë kualifikimin, pas fitores së Turqisë ndaj Kroacisë sonte në Eskishehir, 1-0.

Ka qenë Cenk Tosun që i ka dhënë fitoren Turqisë me golin e tij të shënuar 15 minuta para fundit të takimit, ndërsa Kroacia është mposhtur për herë të dytë në grup.

TABELA AKTUALE

Duelet e fundit të ekipeve që synojnë botërorin nga ky grup janë këto: Kroacia-Finlanda, Kosova-Ukraina, Turqia-Islanda më 6 tetor, ndërsa Finlanda-Turqia, Islanda-Kosova dhe Ukraina-Kroacia më 9 tetor.

Skuadra që merr vendin e parë në grup siguron biletën për Rusi, ndërsa e dyta, luan ndeshje barazhi.

MAQEDONIA-SHQIPËRIA

Penalltia mohon fitoren e Shqipërisë

5 Shtator, 2017 @22:48

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka arritur që përmes një penalltie...

KOSOVA-FINLANDA

Kosova mposhtet, Finlanda merr 3 pikët e radhës

5 Shtator, 2017 @22:40

Përfaqësuesja e Finlandës ka shënuar fitoren e dytë me radhë...

PJESA E PARË: MAQEDONIA-SHQIPËRIA

Qetë edhe në Strumicë

Printscreened: gol.mk

5 Shtator, 2017 @21:44

Një rast i mirë i sulmuesit më me përvojë maqedonas, Goran...

PJESA E PARË: KOSOVA-FINLANDA

Rrjetat e paprekura pas 45 minutave

5 Shtator, 2017 @21:37

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe...

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Humbje minimale në paraqitjen dinjitoze të Kosovës

Foto: DFB Junioren

5 Shtator, 2017 @20:53

Në takimin e zhvilluar në kuadër të kualifikimeve drejt...

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Kosova ndëshkohet në fundin e pjesës së parë

5 Shtator, 2017 @19:51

Përkundër faktit që Gjermania është favorite absolute në këtë...

KOSOVA - FINLANDA

Kosova vs. Finlanda, publikohen formacionet startuese

5 Shtator, 2017 @19:49

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës...

MAQEDONI - SHQIPËRI

Maqedoni vs. Shqipëri, publikohen formacionet

5 Shtator, 2017 @19:44

Janë publikuar formacionet startuese të Maqedonisë dhe...

RUSIA 2018

7 përfaqësueset që e kanë siguruar kualifikimin në Botëror

5 Shtator, 2017 @19:03

Kur jemi pak xhiro para fundit të fazës grupore kualifikuese drejt...

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Ku mund ta shikoni ndeshjen e Kosovës?

5 Shtator, 2017 @18:55

Ndeshjen mes Gjermanisë U21 dhe Kosovës U21 mund ta shikoni në...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018