Të gjitha lajmet

MEX STORY

Fitorja ndaj Gjermanisë, 6 muaj punë

Foto: minuto30.com

Fitorja ndaj Gjermanisë, 6 muaj punë

18 Qershor, 2018 @13:19

Selektori i Meksikës, Juan Carlos Osorio, ka bërë të ditur se ekipi është përgatitur për gjashtë muaj, për të shënuar këtë fitore ndaj Gjermanisë.

Krejt puna, sipas Osorios, ka qenë të ndërrohet mentaliteti i lojtarëve, ashtu që ata të dalin në fushë për të luajtur futbollin që e duan, e jo frika nga humbja.

“Kemi nisur të bëjmë planin para gjashtë muajve. Kemi ndërruar disa gjëra në ndërkohë për shkak të lëndimeve të lojtarëve, por bazike ka qenë përdorimi i lojtarëve të shpejt në krahë,” ka treguar fillimisht selektori i Meksikës.

TABELA dhe ORARI I NDESHJEVE

“Vendosëm që golashënuesi Hirving Lozano të luajë shpesh në krah, pasi që është lojtari më i shpejtë i ekipit. Dolëm në sulme të shpejta, kemi punuar në rastet që ne të shënojmë së pari dhe këtë e arritëm,” ka bërë të ditur kolumbiani 57 vjeç që është në krye të Meksikës.

Meksika, me fitore ndaj Gjermanisë ka bërë një hap të madh drejt kualifikimit në TOP 16 të Kampionatit Botëror.

Në duelin e radhës ata do të ndeshen ndaj Koresë Jugore dhe me një fitore do të mund të sigurojnë kualifikimin tutje.

KOREJA JUGORE

A do të kenë fat koreanët?

18 Qershor, 2018 @12:52

Kamuflazhi Domethënë Koreja Jugore po përdor numra të ndryshëm...

11-SHET

Suedia vs. Korea Jugore, formacionet startuese

18 Qershor, 2018 @11:52

Janë publikuar formacionet startuese të Suedisë dhe të Koresë...

MEDIA TALK

Kritikat e Maradonës për Argjentinën

Foto: MyKhel

18 Qershor, 2018 @10:43

Legjenda argjentinase, Diego Maradona, ka kritikuar selektorin e...

SHIN TAE-YONG

Taktika jugkoreane, befasuese!

Shin Tae-yong, selektor i Koresë Jugore

17 Qershor, 2018 @21:50

Stërvitjet e jugkoreanëve mund të mos duken interesante për...

DITARI RUS (4)

Nipat e Mic Sokolit

17 Qershor, 2018 @21:27

KATËR SHQIPTARËT Ka shumë gojëdhëna në lidhje me historinë e...

GRUPI E: BRAZILI-ZVICRA

Zvicra ndal Brazilin

Fotot: Squawka

17 Qershor, 2018 @20:56

Përkundër se kishin një mori rastesh pas pranimit të golit,...

11-SHET

Brazili vs. Zvicra, formacionet startuese

17 Qershor, 2018 @18:24

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të Zvicrës....

GRUPI F: GJERMANIA - MEKSIKA

Sombrerot befasojnë kampionin Botëror

Fotot: squawka

17 Qershor, 2018 @17:55

Kampioni i Botës është mposhtur në përballjen e parë të...

GRUPI E: KOSTARIKA-SERBIA

Kolarov vendos, Serbia fiton

Fotot: squawka

17 Qershor, 2018 @17:13

Një gol spektakular nga gjuajta e lirë e shënuar nga Aleksandar...

ZVICRA

Zvicra e shqiptarëve për befasi

17 Qershor, 2018 @17:00

Shekulli i traktateve, shekulli XIX ka bërë Zvicrën vend neutral...

KOREJA JUGORE

A do të kenë fat koreanët?

18 Qershor, 2018 @12:52

Kamuflazhi Domethënë Koreja Jugore po përdor numra të ndryshëm...

11-SHET

Suedia vs. Korea Jugore, formacionet startuese

18 Qershor, 2018 @11:52

Janë publikuar formacionet startuese të Suedisë dhe të Koresë...

MEDIA TALK

Kritikat e Maradonës për Argjentinën

Foto: MyKhel

18 Qershor, 2018 @10:43

Legjenda argjentinase, Diego Maradona, ka kritikuar selektorin e...

SHIN TAE-YONG

Taktika jugkoreane, befasuese!

Shin Tae-yong, selektor i Koresë Jugore

17 Qershor, 2018 @21:50

Stërvitjet e jugkoreanëve mund të mos duken interesante për...

DITARI RUS (4)

Nipat e Mic Sokolit

17 Qershor, 2018 @21:27

KATËR SHQIPTARËT Ka shumë gojëdhëna në lidhje me historinë e...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018