Të gjitha lajmet

BARCELONA-LASPALMAS

Fitorja pa duartrokitje, për herë të parë në histori

Fotografitë: mundodeportivo

Fitorja pa duartrokitje, për herë të parë në histori

1 Tetor, 2017 @18:52

Barcelona
Las Palmas
Barcelona 3 : 0 Las Palmas
Busquets 49', L. Messi 70', 77'

Camp Nou, Barcelonë.

Barcelona ka mposhtur Las Palmasin 3-0 në Camp Nou sot. Ndeshja e parë në histori të ekipit katalanas e zhvilluar në dyert e mbyllura, që u zhvillua vetëm sa për t’i ikur dënimeve dhe gjobave të mëdha të Federatës spanjolle të futbollit.

Barcelona kërkoi shtyerjen e ndeshjes, për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme në qytet, pasi që Katalonia po kërkon pavarësinë nga Spanja. Rrahjet brutale në qytet të policisë ndaj përkrahësve të pavarësisë, bën që ekipi të kërkoj datë tjetër për zhvillimin e ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Por, kjo hasi në refuzim të menjëhershëm nga Federata, që çoi përgjigje: ndeshja zhvillohet, në të kundërtën dënimet dihen.

messi

Pas pjesës së parë 0-0, Sergio Busquets shënoi për 1-0, kur pranoi top nga Lionel Messi, ndërsa vetë Messi shënoi 2 herë tjera për përfundimtaren 3-0. Asistimet për Messin i bënë Denis e Luis Suarez.

Barcelona pas 7 xhirove ka 7 fitore dhe me pikë maksimale udhëheq La Ligan spanjolle.

Që prej vitit 1899 kur u themelua klubi i Barcelonës, sot në vitin 2017, për herë të parë në historinë 117 vjeçare të ekipit, ndeshja u zhvilla pas dyerve të mbyllura të stadiumit legjendar, Camp Nou.

messi

BALLKANI-KOSOVA(P)

Ballkani pranë kreut

1 Tetor, 2017 @17:42

Fitorja e pestë e ekipit nga Suhareka, Ballkani, për të mbajtur...

BASHKIMI-TREPÇA

Bashkimi i Koretinit mposht Trepçën

1 Tetor, 2017 @17:31

Me dy golat e shënuar nga Dardan Dërmaku në pjesë të dytë të...

VËLLAZNIMI-TREPÇA'89

Kampioni ndalet në Gjakovë

1 Tetor, 2017 @17:15

Trepça’89 nuk ka arritur të vazhdojë formën e mirë që e kapi...

VLLAZNIA-LIRIA

Vllaznia barazon me Lirinë

1 Tetor, 2017 @17:12

Pikë e re e fituar e Vllaznisë së Pozharanit sot, pasi që ekipi i...

LLAPI-PRISHTINA

Llapi bindshëm ndaj Prishtinës, ruan kreun

Fotografitë: prishtinafc.com

1 Tetor, 2017 @16:54

Pas humbjes nga Trepça ‘89, Llapi i është rikthyer fitoreve në...

BESA - DRENICA

Drenica fiton në Pejë, e para si mysafir

1 Tetor, 2017 @16:44

Drenica ka shënuar fitoren e parë si mysafir këtë stinor, duke e...

VËLLAZNIMI - TREPÇA '89

Vëllaznimi vs. Trepça ‘89, formacionet startuese

1 Tetor, 2017 @14:58

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

ARSENAL - BRIGHTON

21 vjetori i Wengerit festohet me fitore

1 Tetor, 2017 @14:49

Me fitore është festuar 21 vjetori i Arsene Wengerit si trajner i...

XHIRO VIII

3 ndeshje nga Liga e Parë

1 Tetor, 2017 @12:04

Pas 4 ndeshjeve të zhvilluara dje, sot në Ligën e Parë të...

PARA NDESHJES VËLLAZNIMI - TREPÇA '89

Vëllaznimi pret kampionin në Gjakovë

Foto: BOROZANI

1 Tetor, 2017 @11:53

Njëra nga 4 ndeshjet e ditës së sotme në Superligë zhvillohet...

BARCA - MALAGA

Barcelona i rikthehet fitoreve, Malaga vazhdon fundosjen

21 Tetor, 2017 @22:35

Pas barazimit ndaj Atletico Madridit, Barcelona i është rikthyer...

RIZA DURMISI

Lëndohet Durmishi, mungon mbi tre javë

17 Tetor, 2017 @12:35

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare që luan për Danimarkën...

ATLETICO - BARCELONA

Barca ndalet në ‘Wanda Metropolitano’, Reali afrohet

14 Tetor, 2017 @22:45

Me barazim është mbyllur ndeshja mes Atletico Madridit e...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në Ligue 1

13 Tetor, 2017 @13:59

Në dy javët e fundit, Montpellier ka bërë atë që zor se mund ta...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në La Liga

13 Tetor, 2017 @8:35

Përkundër largimit të Neymarit dhe lëndimit të Dembeles,...

Të gjitha lajmet nga La Liga