Të gjitha lajmet

MIQËSORE

Flamurtari mposht Feronikelin në miqësore

Flamurtari mposht Feronikelin në miqësore

11 Gusht, 2017 @20:01

Feronikeli
Flamurtari
Feronikeli 1 : 2 Flamurtari
Maliqi Dautaj, Baftiu

Stadiumi "Rexhep Rexehpi" - Drenas

Në miqësoren e zhvilluar sot kur jemi pak ditë para fillimit të sezonit të ri të Superligës, Flamurtari e ka mposhtur me rezultat 1-2 skuadrën e Feronikelit.

Golat për skuadrën e sapo promovuar në Superligë u shënuan nga Dautaj dhe Baftiu, kurse për ‘Niklin’ shënoi Behar Maliqi.

Në xhiron e parë të Superligës, Feronikeli e pret Vllazninë e Pozheranit, kurse Flamurtari i shkon kampionit në fuqi, Trepçës ‘89.

KALENDARI I SUPERLIGËS

ARSENAL - LEICESTER

Formacionet e skuadrave, starton Xhaka

11 Gusht, 2017 @19:38

Janë publikuar formacionet startuese të ndeshjes së parë të...

LLAPI

Llapi prezenton 2 përforcimet e reja

Foto: KF Llapi Podujevë

11 Gusht, 2017 @19:31

Dy transferimet e njoftuara dy ditë më parë, sot u prezentua...

ANALIZË

5 për fundjavë!

11 Gusht, 2017 @17:10

1. Arsenal – Leicester (e premte, ora 15n9) Është një skenë...

ISH-KAPITENI NË KRYEQYTET

Anel Rashkaj te Prishtina

11 Gusht, 2017 @15:08

Ish-kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj, është...

TE STOKE CITY

Prezentim i jashtëzakonshëm i të rikthyerit

11 Gusht, 2017 @14:39

Stoke City ka bërë një prezentim të jashtëzakonshëm të...

LLAPI

Llapi prezenton 2 përforcimet e reja

Foto: KF Llapi Podujevë

11 Gusht, 2017 @19:31

Dy transferimet e njoftuara dy ditë më parë, sot u prezentua...

ISH-KAPITENI NË KRYEQYTET

Anel Rashkaj te Prishtina

11 Gusht, 2017 @15:08

Ish-kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj, është...

NË PRIZREN

Sokol Hadri zgjidhet kryetar i LRFP

11 Gusht, 2017 @14:17

Përmes një njoftimi të lëshuar në faqen zyrtare të FFK-së...

MIQËSORE NË DRENAS

Prova gjenerale e Feronikelit, sot

11 Gusht, 2017 @10:54

Dy herë kampioni i Kosovës, Feronikeli, ka bërë të ditur se sot...

SUPERKUPA E KOSOVËS 2017

Çmimet e biletave për ndeshjen e Superkupës së Kosovës

Pamje nga Superkupa e vitit të kaluar, kur Prishtina mposhti Feronikelin në Pejë/ Foto: prishtinafc.com

10 Gusht, 2017 @15:45

FFK dhe Lidhja Rajonale e Futbollit të Gjilanit përmes një...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga