Të gjitha lajmet

2 KORRIKU - FLAMURTARI

Flamurtari mposhtet pas 14 xhirove

Flamurtari mposhtet pas 14 xhirove

15 Prill, 2017 @16:58

2 Korriku
Flamurtari
2 Korriku 1 : 0 Flamurtari
Jetmir TOPALLI 69'

Pas 14 xhirove radhazi pa humbje, Flamurtari është mposhtur nga skuadra e 2 Korrikut me rezultat 1-0.

Humbja e fundit e Flamurtarit në Ligën e Parë para ndeshjes së sotme daton më 5 tetor 2016, ndeshje në të cilën Flamurtari u mposht poashtu nga 2 Korriku, e cila duket se është bërë një ‘mace e zezë’ e liderit të Ligës së Parë sivjet.

Ndeshja e zhvilluar sonte ishte tejet interesante dhe me plot raste për shënim, ndërsa golin e vetëm të takimit e shënoi Jetmir Topalli në minutën e 69’ të takimit, goli i cili ishte i mjaftueshëm që 2 Korriku t’i fitonte 3 pikë.

Kjo fitore e ngjit 2 Korrikun në vendin e tretë, ndërsa Flamurtari mbetet lider edhe nëse Vëllaznimi fiton nesër.

TABELA AKTUALE LIGA E PARË

GJILANI - LLAPI

Gjilani e Llapi ndajnë pikët

15 Prill, 2017 @16:54

Në një mot të mirë për lojë dhe në praninë e afro 200...

TREPÇA - FERONIKELI

Feronikeli fiton, Trepça fundoset

BOROZANI/ Arian Paçarizi

15 Prill, 2017 @16:51

Në praninë e afro 350 shikuesve në stadiumin olimpik “Adem...

TREPÇA - FERONIKELI

Trepça vs. Feronikeli, publikohen skuadrat startuese

15 Prill, 2017 @14:42

Pak para fillimit të takimit, janë publikuar skuadrat startuese të...

DERBY DELLA MADONINNA

Pa fitues në ‘Madonninen kineze’

15 Prill, 2017 @14:40

Me barazim është mbyllur ‘Madoninna’ e parë ndërmjet pronarëve...

5 PËR VIKEND

Madonina kineze!

15 Prill, 2017 @11:32

Me kafen ose çajin e mëngjesit të ditës së parë të vikendit...

EMIN BAJRAMI

Bajrami: Kthehemi shpejt në elitë

Pamje nga ndeshja e sotme/ Foto: prishtinafc.com

14 Prill, 2017 @19:49

Trajneri i Hajvalisë, Emin Bajrami, në deklaratën e tij pas...

ARSIM THAQI

Thaqi: Neglizhuam dhe nënçmuam kundërshtarin

Pamje nga ndeshja e sotme/ Foto: prishtinafc.com

14 Prill, 2017 @19:43

Kryetrajneri i Prishtinës, Arsim Thaqi, në deklaratën e tij pas...

HAJVALIA-PRISHTINA

Një gol, tre pikë

Foto: prishtinafc.com

14 Prill, 2017 @17:04

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Hajvalisë në ndeshjen hapëse të...

HIDHET SHORTI

Çiftet e rrethit të dytë të Kupës së Kosovës

BOROZANI/A.P.

30 Tetor, 2017 @15:32

Në praninë e përfaqësuesve të klubeve, e ku ishin të pranishëm...

FERIZAJ-RAHOVECI

Ferizaj i ik bojkotit, triumfon ndaj Rahovecit

Foto: Arkiv

29 Tetor, 2017 @16:57

Lojtarët e Ferizajit hoqën dorë nga bojkoti i ndeshjes me...

DUKAGJINI-KOSOVA(P)

Millaku dhe Elezaj me çiftgolësha, Dukagjini triumfon

BOROZANI/Arkiv

29 Tetor, 2017 @16:52

Dukagjini i Klinës pas humbjes në xhiron e kaluar nga Ballkani i...

ONIX-BASHKIMI

Onix në zonën e barazhit që çon për Superligë

29 Tetor, 2017 @16:45

Ekipi i ri në Ligën e Parë, Onix, ka shënuar fitore tepër të...

FUSHËKOSOVA-RAMIZSADIKU

Fushë Kosova i afrohet pozitës së barazhit

Foto: pampurat official/ facebook/ r. o.

28 Tetor, 2017 @17:13

Skuadra e Fushë Kosovës ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë