Të gjitha lajmet

TRANSFER

Florent Papuqi kalon te Ferizaji

Florent Papuqi kalon te Ferizaji

6 Janar, 2017 @20:51

Florent Papuqi është përforcimi i radhës i Ferizajit.

Mbrojtësi pejan është zyrtarizuar para pak çastesh nga faqja zyrtare e klubit në Facebook, derisa pak orë para tij ishte zyrtarizuar edhe trajneri i ri i skuadrës.

Papuqi së fundi ka qenë pjesë e Besës, me të cilën ka pasur shtatë paraqitje si titullar dhe një si zëvendësues gjatë pjesës vjeshtore të këtij stinori.

Në njoftimin e Ferizajit, është premtuar edhe një përforcim të ri që do të prezentohet gjatë ditës së nesërme.

TRAJNERI I RI

Ndihmëstrajneri i përfaqësueses së Maqedonisë, në krye të Ferizajit

6 Janar, 2017 @18:49

Skuadra e Ferizajit ka zgjedhur numrin një të shtabit teknik....

OUTSIDE OF THE BOOT

Edhe Rashica në mesin e 100 talentëve më të mirë

6 Janar, 2017 @16:34

Pas Bersant Celinës, edhe Milot Rashica ka zënë vend në mesin e...

SKËNDERBEU

Skënderbeu rikthen mbrojtësin e Shqipërisë U21

6 Janar, 2017 @16:21

Skuadra e Skënderbeut ka shtuar forcë në mbrojtjen e saj....

FA CUP

Fundjava me FA Cup

6 Janar, 2017 @15:29

Pak pushim nga Premier Liga, por jo edhe për skuadrat e Premier...

JOHN OBI MIKEL

Obi Mikel, lojtari i radhës në Superligën kineze

6 Janar, 2017 @10:59

Ish futbollisti i Chelseat, John Obi Mikel, ka arritur marrëveshje...

SOUTHAMPTON

Jose Fonte kërkon largimin nga Southampton

6 Janar, 2017 @6:53

Kapiteni dhe qendërmbrojtësi i ekipit të Southamptonit, Jose Fonte...

HULL CITY

Marco Silva është trajner i ri i Hull City

Marcos Silva, i ulur në zyren e re të tij/ Foto: Hull City Official

6 Janar, 2017 @6:37

Vetëm një ditë pasi që zyrtarizuan largimin e Mike Phelanit nga...

ARSENAL

Francis Coquelin një muaj jashtë fushave

6 Janar, 2017 @6:34

Telashet për Arsenalin vazhdojnë. Pas humbjes së vendit të...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR

Mahrez, më i miri i Afrikës

6 Janar, 2017 @6:27

Në një garë të ngushtë, Konfederata Afrikane e Futbollit (CAF)...

COPA DEL REY

Barcelona e nis me humbje

5 Janar, 2017 @23:11

Me rezultat 2-1 është mbyllur takimi i parë mes Athletic Bilbaos e...

TAHIR BATATINA

Batatina: Penalltitë i kemi ushtruar 10 ditë rresht

18 Shkurt, 2017 @16:12

Skuadra e Llapit është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së...

AFRIM TOVËRLANI

Përkundër mungesave, ishim më dominantë dhe agresivë

18 Shkurt, 2017 @15:44

Kampioni në fuqi i Kosovës në futboll, Feronikeli, ka mbetur...

FERONIKELI - LLAPI

Penalltitë vendosin, Llapi në çerekfinale!

Foto: M. Mucolli/ KF Llapi

18 Shkurt, 2017 @15:16

Pas Ferizajit, Trepçës ‘89 dhe Drenicës, skuadra e katërt që e...

PAS NDESHJES

Ramadani: Nuk ka ekip të dobët në Superligë

18 Shkurt, 2017 @14:54

Në ndeshjen e tij të parë si trajner i Trepçës ‘89, Zekirja...

KUPA E KOSOVËS: FERIZAJI - GJILANI

Përforcimi Beluli, ia sjell çerekfinalen Ferizajit

18 Shkurt, 2017 @14:33

Futbollisti i ardhur si përforcim në afatin kalimtar dimëror,...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga