Të gjitha lajmet

11-SHET ZYRTARE

Formacionet: Shqipëria-Kosova

Formacionet: Shqipëria-Kosova

6 Prill, 2017 @10:39

Përzgjedhësja e Kosovës, Afërdita Fazlija dhe ai i Shqipërisë, Armir Grima, janë përcaktuar për këto 11-she para ndeshjes Shqipëria-Kosova që nis në ora 12:00 sot.

D

FIFA TOP RANKING

Brazili, pas 7 viteve arrin kreun

6 Prill, 2017 @10:34

Përfaqësuesja e Brazilit në futboll, është bërë ekipi i parë...

FIFA RENDITJA - PRILL 2017

Kuqezinjtë, 12 vende mëposhtë në FIFA

Foto: Getty Images

6 Prill, 2017 @10:13

Dy humbjet e regjistruara në muajin mars për kuqezinjtë e De...

FIFA RENDITJA - PRILL 2017

Kosova regjistron rënie të madhe në FIFA renditjen mujore

Foto: epa

6 Prill, 2017 @10:04

Pas humbjes nga Islanda në kualifikuesen e fundit për Botërorin...

LEGANES - REAL

Super Morata, Reali fiton në Leganes

5 Prill, 2017 @22:15

Përkundër mungesës së disa lojtarëve të rregullt startues, Real...

CHELSEA - CITY

Hazard vendimtar, Chelsea mposht Cityn

5 Prill, 2017 @22:00

Me fitoren e Chelseat u mbyll ndeshja kryesore e javës në Angli,...

LIVERPOOL - BOURNEMOUTH

Liverpool gabon ndaj Bournemouthit

5 Prill, 2017 @21:58

Vazhdojnë problemet e Liverpoolit në ndeshjet që duhen fituar në...

COPPA ITALIA

Përkundër humbjes, Juventusi kalon në finale

5 Prill, 2017 @21:45

Falë fitores 3-1 së shënuar në ndeshjen e parë, Juventusit nuk i...

ARSENAL - WEST HAM

Arsenali i rikthehet fitoreve në derbin e Londrës

5 Prill, 2017 @21:39

Pas 3 xhirove radhazi pa fitore, Arsenali i është rikthyer fitoreve...

BARCELONA - SEVILLA

Barça kryen punën për 8 minuta

5 Prill, 2017 @20:20

Barcelona ka rimarr kreun në La Liga së paku përkohësisht, duke e...

ZVICËR

Baseli i Xhakës në finale të Kupës

5 Prill, 2017 @20:05

Taulant Xhaka mund ta fitojë për herë të tretë titullin e Kupës...

STADIUMI I RI I KOMBËTARES

“Arena Kombëtare” vazhdon të ndërtohet

7 Prill, 2017 @21:22

Stadiumi i “Qemal Stafës” që u rrënua dhe po shkon drejt rrugës...

PARAKUALIFIKIMET PËR BOTËROR TE FEMRAT

Kosova e nis me humbje nga Shqipëria

Foto: FSHF

6 Prill, 2017 @13:10

Parakualifikimet për Botërorin e Femrave, Kosova i ka nisur me...

FIFA RENDITJA - PRILL 2017

Kuqezinjtë, 12 vende mëposhtë në FIFA

Foto: Getty Images

6 Prill, 2017 @10:13

Dy humbjet e regjistruara në muajin mars për kuqezinjtë e De...

KONGRESI 41 i UEFAs

Duka nuk zgjedhet në KE të UEFA-së

Armand Duka (FSHF) mbetet pa hyrë në KE të UEFA-së.

5 Prill, 2017 @12:08

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, nuk ka...

UEFA DHURON

FFK fiton edhe 1 milionë euro nga UEFA

Aleksandar Ceferin, kryetar i UEFAsë

5 Prill, 2017 @9:53

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) do të përfitojë edhe 1...

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja