Të gjitha lajmet

JAVA 4

Formacionet startuese: Drenica - Gjilani

FOTO/ Arkiv

Formacionet startuese: Drenica - Gjilani

11 Shtator, 2018 @14:23

Janë caktuar formacinet startuese të Drenicës dhe të Gjilanit.

Drenica: Ymeri, Pasoma, Sykaj, Bejta, Islamaj, Mustafa, Thaqi, Tahiri, Elshani, Eminhaziri, Abazi. Trajner: Tahir Lushtaku.

Gjilani: Kaçiu, Kastrati, Mauricio, Papuqi, Magani, Nika, Kosumi, Jefferson, Sadriu, Caesar, Pepa. Trajner: Sadat Pajaziti.

UEFA

UEFA konfirmon kupën e tretë

11 Shtator, 2018 @11:44

Në fillim të sezonin 2021-2022, UEFA do të nis garën e tretë...

ANALIZË

Fitorja 1

Fotografitë: FFK

11 Shtator, 2018 @10:10

Ishujt Faroe janë kombëtare që kanë fituar 9 pikë në...

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

10 Shtator, 2018 @22:13

Pas fitores ndaj Ishujve Faroe, Borozani.com ka vendosur nota për...

STATS

Viti 2018: 5 ndeshje, 0 humbje!

Foto: A.G

10 Shtator, 2018 @21:56

Pas fitores së arritur sonte, Kosova ka arritur një tjetër...

SKOCIA - SHQIPËRIA

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

10 Shtator, 2018 @21:41

Në takimin e saj të dytë në Ligën e Kombeve, Shqipëria u mposht...

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Kosova fiton, bëhet lidere e grupit

10 Shtator, 2018 @21:17

Me dy golat e shpejt të shënuara në fillim të pjesës së dytë...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skocia - Shqipëria

BOROZANI / ARKIV

10 Shtator, 2018 @18:35

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e Skocisë dhe...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Kosova - Ishujt Faroe

10 Shtator, 2018 @18:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Kosovës dhe Ishujve Faroe. ...

JAVA E KATËRT

Gjyqtarët për xhiron e katërt të Superligës

BOROZANI

10 Shtator, 2018 @17:44

Një ditë para se të fillojë xhiroja e katërt, janë publikuar...

NUMRI I ULËSEVE

UEFA-ja tregon kapacitetin e “Fadil Vokrrit”

Foto: FFK

10 Shtator, 2018 @13:49

Faqja zyrtare e UEFA-së në njoftimin e saj për stadiumin e...

FORMACIONI POTENCIAL I KUQEZINJËVE

Shqipëri “bunker” apo e njejtë si ndaj Izraelit

Fotot: FSHF

10 Shtator, 2018 @10:16

Sot është dita kur Shqipëria mund të bëj hapin e madh në Ligë...

JAVA E KATËRT

Gjyqtarët për xhiron e katërt të Superligës

BOROZANI

10 Shtator, 2018 @17:44

Një ditë para se të fillojë xhiroja e katërt, janë publikuar...

GJYQTARËT KOSOVARË

Franca U21 vs. Luksemburgu U21 drejtohet nga gjyqtarë kosovarë

9 Shtator, 2018 @12:03

Lajm i mirë për futbollin kosovar! Genc Nuza bashkë me ndihmësit...

LIRIA

Përforcimi i Lirisë licencohet nga FFK-ja

Foto: LIRIA FC

7 Shtator, 2018 @12:29

Pas vonesës gati 1 mujore për shkak të procedurave legjislative,...

ZYRTARE

Ballkani zyrtarizon trajnerin e ri

6 Shtator, 2018 @20:42

Një nga skuadrat e ardhura sivjet në Superligë, Ballkani nga...

ZYRTARE

Mentor Mazrekaj gjen skuadër të re

6 Shtator, 2018 @20:36

Një nga lojtarët më të mirë të futbollit kosovar, Mentor...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga