Të gjitha lajmet

LEVERKUSEN - ATLETICO

Formacionet zyrtare: Leverkusen vs. Atletico

Formacionet zyrtare: Leverkusen vs. Atletico

21 Shkurt, 2017 @21:00

Janë publikuar formacionet startuese për duelin mes Leverkusenit e Atletico Madredit në kuadër të 1/8 së finales në Champions Leagues.

Skuadrat renditen kështu:

Leverkusen: Leno; Heinrichs, Dragovic, Toprak, Wendell; Bellarabi, Aranguiz, Kampl, Brandt; Havertz, Chicharito.

Atletico Madrid: Moyá; Vrsaljko, Savic, Giménez, Filipe Luis; Saúl, Gabi, Koke, Carrasco; Griezmann, Gameiro.

KUPA E KOSOVËS

Trepça, çerekfinalistja e fundit

21 Shkurt, 2017 @20:56

Ndeshja e cila nuk u zhvillua në fundjavë për shkak të motit të...

PËRGATITORE

Sonte miqësorja Juniku-Peja

21 Shkurt, 2017 @15:57

Para fillimit të stinorit pranveror të Superligës së Kosovës në...

HAPET RASTI

Portieri Shaw në disciplinoren e lojërave të fatit

Wayne Shaw duke ngrënë gjatë ndeshjes

21 Shkurt, 2017 @15:39

Portieri rezerv i Sutton United (ekip i National League, liga e...

PARA NDESHJES: CITY v MONACO

City pret Monacon në formë

Stadiumi: Etihad.

21 Shkurt, 2017 @13:49

Dueli më interesant i natës në Ligë të Kampionëve pritet të...

PARA NDESHJES: BAYER - ATLETICO

A do të kenë gjermanët fuqi?

Bay Arena, pritet të mbushet sonte

21 Shkurt, 2017 @13:37

Dueli i sotëm i Ligës së Kampionëve vë përballë Bayer...

ARANZHOHET MIQËSORJA

Shqipëria miqësore me Bosnjen në mars

Reprezentuesit e Bosnjës në stërivtje/ REUTERS/Arkiv

21 Shkurt, 2017 @13:25

Kombëtarja shqiptare ka aranzhuar miqësoren e radhës për muajin...

PARA NDESHJES: BESA v LLAPI

Batatina: Shkojmë për fitore në Pejë

Tahir Batatina me Llapin po kalon stinor magjik/ Foto: M. Muçolli/ KF Llapi

21 Shkurt, 2017 @13:02

Trajneri i nënkampionit vjeshtor të Kosovoës, Tahir Batatina, ka...

CHAMPIONS LEAGUE

Dihen 4 të kualifikuarat e para

2 Nëntor, 2017 @0:17

Dy xhiro para përfundimit të fazës grupore, 4 skuadra tashmë e...

GRUPET G DHE H

Super Tottenhami mposht Realin dhe siguron kualifikimin

1 Nëntor, 2017 @23:46

Pas humbjes nga Manchester United në Premier League, skuadra e...

GRUPET E DHE F

City feston kualifikimin në Itali, Liverpooli e Sevilla kryejnë detyrat

1 Nëntor, 2017 @23:40

Ashtu si në ndeshjen e parë mes tyre në ‘Etihad’, edhe sonte...

GRUPET C DHE D

Roma mposht Chelsean, Qarabagu i Agollit merr pikë në Madrid

31 Tetor, 2017 @23:51

Fitore 3-0 ka shënuar skuadra e Romës në ndeshjen kryesore të...

GRUPET A DHE B

United vendos rekord të ri, Bayerni e Parisi s’gabojnë

31 Tetor, 2017 @23:48

Me fitore 2-0 është mbyllur ballafaqimi mes Manchester Unitedit dhe...

Të gjitha lajmet nga Champions League