Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES

Formacioni i mundshëm i Kosovës

Formacioni i mundshëm i Kosovës

24 Mars, 2017 @16:28

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencën e djeshme për shtyp tha se ka dilema në disa pozita, për të cilat do të vendos në minutat e fundit para ndeshjes.

Samir Ujkani është i sigurt që do të jetë në portë, ndërsa vija e mbrojtjes pritet të përbëhet sikurse në ndeshjen kundër Turqisë nga Amir Rrahmani, Alban Pnishi, Benjamin Kololli dhe Fanol Përdedaj.

Në qendër të mesfushës pritet të jetë Hekuran Kryeziu, së bashku me Herolind Shalën, para tyre Valon Berisha, derisa Milot Rashica dhe Arbër Zeneli pritet t’i mbulojnë krahët.

Në sulm, Bunjaki pritet t’i besojë përforcimit të ri, Besart Berishës, i cili është në pritje të debutimit me fanellën e Kosovës.

U21

Përfaqësuesja U21 e gatshme për debutim

24 Mars, 2017 @16:04

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur sot seancën e fundit...

ITAALB

“Prova” e ndeshjes Itali-Shqipëri

24 Mars, 2017 @15:51

Një ndeshje miqësore futbolli është luajtur sot ndërmjet...

PARA NDESHJES

Kosova me fanella të kaltërta

24 Mars, 2017 @15:38

Përfaqësuesja e Kosovës në ndeshjen e sontme ndaj Islandës do...

REAGIM

Vëllaznimi reagon ndaj vendimeve të Komisionit Disciplinor

24 Mars, 2017 @15:30

Dënimi prej 800 eurove gjobë dhe 7 muaj moslojë për futbollistin...

AVDIJAJ

Avdijaj: Zemra po më kënaqet prej gëzimit

24 Mars, 2017 @15:19

Donis Avdijaj është në pritje të debutimit sot për...

VIDEO

Befasi e kopjuar për lojtarët e Kosovës

24 Mars, 2017 @15:07

Sponzori i përfaqësueses së Kosovës, TEB Bank, ka përgatitur...

DONIS AVDIJAJ

Avdijaj merr lejen nga FIFA

Foto: Albert Sinani

24 Mars, 2017 @14:40

Donis Avdijaj do të jetë në dispozicion të përzgjedhësit Albert...

ANSI AGOLLI

Agolli: Do të japim maksimumin

24 Mars, 2017 @10:49

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Ansi Agolli, në konferencën për...

ITALI - SHQIPËRI

Në Palermo për befasi!

Foto nga stërvitja në Palermo (Mars 2017)

24 Mars, 2017 @10:34

Përveç Kosovës, edhe Shqipëria sonte e zhvillon ndeshjen e vet...

KOSOVA - ISLANDA

Melbourne i uron fat Besart Berishës

24 Mars, 2017 @10:22

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Twitter’, klubi australian...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

FIFA RANKING - PRILL 2018

Kosova ngritet për 24 pozita në renditjen e FIFAs

Foto: FFK

12 Prill, 2018 @9:53

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen më të...

KOSOVA U16 - FEMRAT

Vajzat e Kosovës U16 drejt Irlandës Veriore

Foto: FFK

9 Prill, 2018 @19:50

Përfaqësuesjaja e Kosovës U16 në konkurrecën e femrave nesër do...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Foto: FFK

8 Prill, 2018 @21:05

Kosova U16 sot ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në...

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 Prill, 2018 @12:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja